Magnolia 'GEORGE HENRY KERN'

Magnolia
Magnolia 'GEORGE HENRY KERN'
šácholan, magnólie
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie

Cíleným křížením magnólií stellata a liliiflora "NIGRA" se v USA podařilo vyšlechtit kompaktní magnólii, která roste pomalu a do hustého keře se záplavou květů. Květy jsou růžové barvy, mají 8 plátků a krásně voní. Vykvétají v hlavní vlně koncem dubna, přesto o 7 až 10 dnů později, což jim umožní vyhnout se pozdním jarním mrazům. Později mohou remontovat několika sporadickými květy v červenci, kdy se květ nerozevře celý, protože letní horko mu nedělá dobře, takže zůstane dobře vidět růžová barva vnější strany okvětních plátků. Opadavé listy jsou podlouhlé až úzce vejčité, středně zelené a hustě pokrývají celý habitus rostliny. Magnólie George Henry Kern roste do široce pyramidálního keře a dospělé výšky kolem 3m doroste za cca 20 let.

Tuto odrůdu vyvinul Carl Edward Kern, Sr., původem ze švýcarského Hornu a pojmenoval ji po svém synovi. Ten jako mladý důstojník amerického námořnictva přišel o život při vlakovém neštěstí, když se během druhé světové války vracel do služby. Tuto informaci nám sdělil vnuk šlechtitele David E.Kern, který náhodou narazil na naše stránky a vyjádřil potěšení, že se dědečkova magnólie těší i v Evropě stále popularitě a chtěl se s námi podělit o kousek historie jejího jména.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po dokvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Mějte na paměti, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností jí tak vykopete hrobeček. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt – tato kráska není zrovna družná a je chamtivá - nemá ráda, když ji otravujete u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Ocení zamulčování kořenů, aby neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 23-01-2013; 04-02-2015
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2017 / únor 2018 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Magnolia 'GEORGE HENRY KERN' výška 80-100 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Magnolia 'GEORGE HENRY KERN' výška kmene 120 cm, šířka koruny 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Magnolia  'JANE'
Magnolia 'HEAVEN SCENT'
Magnolia 'RICKI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
Safro BIO