Acer pseudosieboldianum

Acer pseudosieboldianum
Acer pseudosieboldianum
javor pseudosieboldův, javor korejský
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Javor pseudosieboldův, většinou nazývaný jednodušeji korejský, pochází ze zalesněných částí severní Číny a Koreje. U nás je to málo známý, přesto velice ceněný druh zejména mezi všemi, kteří milují japonské javory, ale nedaří se jim je s úspěchem pěstovat. Korejský javor má totiž tu obrovskou výhodu, že netrpí ani na jednu chorobu či nectnost, jež se u japonských druhů mohou vyskytnout a je naprosto bezúdržbový.

Korejský javor je velice podobný javoru shirasawanskému a japonským javorům vůbec. Nese opadavé, až 12 cm velké, dlanité listy s 9 až 11 cípy, které jsou při rašení světle žlutozelené s jemně šarlatovým přelivem, v sezóně světle až trávově zelené a na podzim se mění na zářivě červené, čemuž předchází krátké období se zlatožlutými a oranžovými odstíny. Atraktivní barevnou hru doplní i výrazně červená barva hladkých větviček. Zjara vykvétá množstvím purpurově červených kvítků, následované červenými samarami (typicky javorové nažky se semeny).

Roste středně rychle (30-50 cm za rok) zejména v mládí, do zprvu vzpřímeného, vyššího keře, který se s věkem mírně rozkládá do stran. Jako každý javor i tento můžete stříhat a jakkoli tvarovat – nejlépe od konce podzimu do poloviny zimy, než vystoupá míza.

Korejský javor pro dobrý a zdravý růst nevyžaduje kyselou půdu jako jeho japonští příbuzní, ale pravdou je, že v kyselé zemi bude jeho podzimní vybarvení mnohem výraznější. Dopřejte mu živnou, kyprou (neudusanou) zem a rovnoměrné vlhko, protože v suchu neporoste a nejraději jej udržujte zamulčovaný. Miluje plné slunce a zvládne i lehoučký polostín. Extrémně mrazuvzdorný až do -34°C.

Poslední revize 11-03-2017
VELIKOSTI A CENY
Přečtěte si prosím pečlivě informace o tom jak objednávat a možnostech dopravy a platby. Zboží posíláme a rozvážíme i na Slovensko. Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer pseudosieboldianum výška 40-50 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Acer pseudosieboldianum výška 60-80 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Acer pseudosieboldianum výška 100-125 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Acer japonicum 'ACONITIFOLIUM'
Acer palmatum
Acer shirasawanum  'AUREUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
Safro BIO