Ilex crenata 'GOLDEN GEM'

Ilex crenata
Ilex crenata 'GOLDEN GEM'
cesmína vroubkovaná
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto
Jedním z nejhezčích stálezelených půdopokryvných keřů je bezesporu tato cesmína vroubkovaná. Listem se podobá buxusům a často se jako jeho náhrada i používá.

Kultivar Golden Gem má velmi působivé vybarvení horních listů do zlatožluté barvy. Spodní zůstávají tmavě zelené, přičemž tento efekt dvoubarevnosti je velmi elegantní. Listy jsou drobné a lesklé, na okrajích s malinkými vroubky. Plody jsou drobné, lesklé, černé kuličky.

Spolehlivě se rozrůstá do stran, aniž by vyholovala starší větvičky. Je výborná jako podsada vyšších a jinak barevných a tvarovaných stálezelených keřů do skupin nebo jako samostatně zasazená solitéra do předzahrádek a ke vchodům. Je možné ji stříhat: jarní střih v dubnu podporuje větvení, letní – do konce července – je vhodný ke tvarovaní.


Je nenáročná, snáší téměř každou dobře odvodněnou půdu, po dobrém zakořenění i letní sucha. Ideální půda je mírně kyselá a vlhká, propustná, přiměřeně živná. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 17-01-2009
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ilex crenata 'GOLDEN ROCK'®
Lonicea nitida 'BAGGESEN'S GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
Safro BIO