Rosa 'PALAIS BIRON'® ('Purple Lodge')

Rosa
Rosa 'PALAIS BIRON'® ('Purple Lodge')
růže stromková (Orard)
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ purpurová
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Pokud milujete růže pro jejich vůni, tuto francouzskou lahůdku Palais Biron®, jež se jinde po světě prodává pod anglickým názvem Purple Lodge (i když nevím, co je z hlediska výslovnosti lepší kauf), nemůžete minout. A to ani fyzicky, když kolem ní projdete, protože nabízí vůni tak intenzívní, že se vám z ní zatočí hlava. Vůně je sytá, výrazně damašková s jemně santalovými podtónem a špetkou citrusově ovocné sladkosti. Počkejte si na teplý, slunečný den bez větru, kdy růže obecně voní nejvíce a tato obzvlášť – za škaredého počasí je vůně mizivá.

Květy jsou středně velké – mají asi 7 cm na šířku, otevírají se zprvu do tvaru čajové růže, ale brzy se rozevřou do plného květu typu anglické růže. Mají temně purpurově fialovou barvu. Pololesklé listy jsou velké, většinou zdravé a pouze částečně opadavé – v mírných zimách jich může dost na rostlině zůstat. Větve jsou silné, rostou středně bujně, vzpřímeně a hustě, takže tvoří jak hustý keř, tak i pěknou korunu u stromkových variant. Palais Biron® kvete neúnavně a opakovaně od června do začátku října a dobře zvládá i polostinná stanoviště. Vyšlechtil Pierre Orard v roce 2000 a pojmenovaná po luxusní barokně renesanční vile z poloviny 19.století v německém Baden Badenu, která lehce kopíruje styl pařížského Hotelu Biron z počátku 18.století.

Pěstování: Vysaďte ji do stejné úrovně jako je nyní v květináči a dobře zalijte. Kmínek je nutné upevnit k opoře. Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Pokud bydlíte v regionu se silnými a dlouhými zimami, doporučujeme korunku včetně roubu ochránit bílou netkanou textilií.

Stříhání: Zjara upravte korunu střídmým řezem na pevnou kostru a odstraňte všechny slabé, nemocné či suché větve. Během sezóny otrhávejte odkvetlé květy či odstraňujte květové výhony k prvnímu 5-listému listu. Pravidelným hnojením zajistíte bohatší násadu na delší období.

Poslední revize: 30-08-2017
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného . Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rosa 'PALAIS BIRON'® ('Purple Lodge') výška kmene 100-110 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Rosa 'MUNSTEAD WOOD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
Safro BIO