Rubus illecebrosus

Rubus illecebrosus
Rubus illecebrosus
malinojahoda, ostružiník jahodnatý
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Ostružiník jahodnatý je samostatný druh z Japonska, nikoli hybrid, ale pěstuje se spíše po Evropě a v některých částech Ameriky. Plody této rostliny jsou tvarové napodobeniny jahody s povrchovou strukturou maliny, odtud označení malinojahoda. Jsou jasně červené, sladkokyselé, asi 2 až 3 cm velké a široké a dozrávají od srpna do září. Chuť čerstvých plodů je neobvyklá, velmi dobrá a mnozí labužníci tvrdí, že na rozdíl od ostatních bobulovin malinojahoda vynikne spíše po tepelném zpracování, kdy se její chuť rozvine více. Nevoní.

Malinojahoda je mírně trnitý keř, který se často pěstuje jako bylina, neboť jeho nadzemní části na zimu většinou odumírají a zjara raší z kořenů. Pokud neodmrzá, výška dosahuje v sezóně kolem jednoho metru, v opačném případě má kolem 60 cm a lehce přepadavý habitus.

Nemá přehnané nároky na půdu, ale nejlépe roste v kypré, zahradní až hlinotopísčité zemi lesních porostů bohatých na organickou hmotu a rovnoměrnou vlhkost. Poroste na slunci i v polostínu. Mrazuvzdorná do min. -34°C.

Poslední revize 01-03-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rubus illecebrosus
Český výpěstek
HOBBY
JARO 2018 -


Podobné rostliny
Rubus x loganobaccus 'Logan' LOGANBERRY
Rubus x  'TAYBERRY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
Safro BIO