Magnolia grandiflora (Gallisoniensis) 'GALISSONNIÉRE'

Magnolia grandiflora (Gallisoniensis)
Magnolia grandiflora (Gallisoniensis) 'GALISSONNIÉRE'
magnólie velkokvětá
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 7   (do -18°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Květy v létě
Exotika
Magnólie
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Chcete-li exkluzívní stálezelený strom s obřími květy po celé léto, který si budete závidět i vy sami, už nehledejte dál. Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Jedná se o druh, který má lesklé, kožovité listy celou zimu a je odolný běžným mrazům.

Kultivar Galissonniére se ve Francii pěstuje již přes 150 let. Byl pojmenován po francouzském guvernérovi v Kanadě v 18.století. Dodnes je velmi populární nejen ve Francii, ale i v Británii, kde je považován za plně otužilý. A Itálie, zejména Toskánsko, by bez tohoto stromu ztratila naprosto své kouzlo. Co se mrazů týče, vydrží až -20°C, ale již při -17°C může na nechráněných stanovištích docházet ke spálení listů zimním a jarním sluncem. Proto jej doporučujeme pouze na teplejší stanoviště - do měst, kde se akumuluje více tepla, do uzavřených zahrad nebo dvorů, kam nefouká ostrý mrazivý vítr, který vysušuje její nádherné, sytě zelené kožovité listy, pokryté zespod chloupky právě proti vysychání větrem.

Květy jsou skvostné, krémově bílé ve tvaru lotosu, mají 20 až 25 cm v průměru a kvetou v červnu a červenci, dokud má rostlina dost poupat. Lze stříhat do jakýchkoliv tvarů, znovu ochotně vyrazí nová listová poupata. Aby kvetla i v dalším roce, stříhejte ji nejpozději do konce července. Potřebuje kyselou, vlhkou, humózní půdu.

Pro spolehlivý růst je dobré najít jí vhodné místo. Ideální by bylo umístění v zimním stínu, ale na plném letním slunci. Každopádně potřebuje být chráněná před ostrými větry v zimě a na jaře. Zem potřebuje kyselou, velmi úrodnou, vlhkou ale ne mokrou, propustnou. Starším rostlinám vyhovuje spodní jíl, ze kterého pomalým prorůstáním čerpají živiny. Při dlouhotrvajících nebo silných mrazech, stejně jako při kombinaci silného slunečního svitu a silného mrazu je dobré ji zakrýt bílou netkanou textilií, a to pouze na DOBU NEZBYTNĚ NUTNOU (max. 2 týdny). Tato magnólie je mrazuvzdorná bez ochrany do -17°C, s ochranou a na dobrém stanovišti až do cca -20°C. V zimě, pokud není zmrzlá zem, zalévejte!

Poslední revize 13-04-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia grandiflora ('Praecox') 'GOLIATH'
Magnolia grandiflora 'EXMOUTH'
Magnolia grandiflora 'LITTLE GEM'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.