Fotoblog

Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Miluju léto a všechno, co k němu patří - slunce, horko, barvy a kde tohle všechno najdeme? Nejspolehlivěji u moře. Když mi bylo asi dvacet, poprvé jsem se vydal sám k moři - jinými slovy už nebyla poblíž mamička ani tatíček, co by mi určovali kam jít, co jíst, na co se koukat a co netrhat a já si to náležitě užil. Jel jsem na jih Francie a moje oči nestačily žasnout nad tou záplavou barev, tvarů a bujné vegetace v udržovaných zahradách, protože - co si budeme povídat - v okolní vyprahlé přírodě rostl jen rozmarýn, kaktusy a podobné, nevlídně ostnité býlí. Až s věkem jsem docenil odolnost těchto méně okázalých rostlin, co bojovaly o každou kapku vody. Tehdy můj zrak ale lákala ta bujná a šťavnatá vegetace.

Nejvíc jsem si všímal divoce se pnoucích lián se zářivými květy v teplých barvách. o nichž jsem se později dozvěděl, že jsou to trubače. Plazily se po plotech, šplhaly po zdech a jejich dlouhé hrozny květů visely vedle kovaných bran více či méně luxusních obydlí. Vím, že si asi řeknete "no jasně že trubače, ty zná skoro každý". Ale před téměř třiceti lety tomu tak nebylo :-)
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Jakmile jsem se vrátil z dovolené, začal jsem rostlinu hledat a protože jsem byl daleko vnímavější než předtím, všiml jsem si několika málo exemplářů v českých zahradách. Inu odhodil jsem stud a zazvonil u dveří, abych vyzvěděl, co to je za pěknou popínavku. Pokaždé mi otevřel nějaký milý člověk, který s velkým zanícením vyprávěl, jak a kde trubače, protože tak se jmenuje, sehnal.

Takže milý trubači, MÁM TĚ! Byl jsi odhalen a už tě nepustím. Nepustil jsem ho ani na chvíli a později, když jsem založil zahradnictví, se trubače staly až téměř sběratelskou vášní. Také se vám líbí? Pojďte se podívat na přehlídku jejich okázalých šatů.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Nejdřív trochu vědy: Trubač, latinsky campsis, je popínavá dřevina, jejíž rod zahrnuje pouze dva druhy a křížence mezi nimi. Každý pochází z naprosto jiného kouta světa. U nás je nejznámější severoamerický trubač campsis radicans, jehož starší české jméno zní křivouš kořenující. To proto, že jakmile jej vysadíte, po nějakých 2-3 letech ho ze země nevyndáte, protože jeho kořeny jsou snad až v Číně. Je velmi bujný, extrémně mrazuvzdorný a jeho květy jsou úzké trumpetky v barvách žluté nebo červené. Dorůstá až 10 metrů, když má kam šplhat. Na fotce je žlutokvětá odrůda Flava.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
No a z Číny pochází o něco teplomilnější druh - trubač velkokvětý campsis grandiflora. Kdysi se jmenoval trubač čínský, má květy skoro třikrát tak velké, doširoka otevřené, lososově růžové se žlutým hrdlem. U nás roste poměrně pomalu asi do 3 metrů a vyžaduje teplejší polohu, ale i jeho mrazuvzdornost je také spolehlivá.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Většina nových odrůd jsou už kříženci. Není jich zase tam moc, ale každý stojí za to. O první hybrid se zasloužili bratři Tagliabuanové z Itálie už v roce 1893, když provedli křížení severoamerického a čínského druhu. Tak vznikla rostlina mrazuvzdorná i velkokvětá. Květy tomto prvním hybridu na světě jsou překrásné - měkce červené a velké. Dostala jméno Madame Galen a dominovala trhu skoro sto let.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Její převaha trvala do doby, než se v Holandsku objevila koncem 90.let minulého století senzace jménem Indian Summer. Přinesla do té doby neexistující barva sytě pomerančově oranžových květů, které už nejsou tak široké, ale barevně jsou naprosto unikátní.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Po nástupu nového tisíciletí se trubači začal zabývat i jeden japonský šlechtitel, jehož jméno si netroufnu vyslovit, ale zvládnu jméno města Takarazuka, odkud nejenže pochází, ale po němž svou sérii pojmenoval. Obchodní jméno dostala SUMMER JAZZ a dnes už známe 3 výjimečné odrůdy - sytě karmínově červená FIRE ...
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
... ani žlutá, ani oranžová ale opravdu zlatá GOLD, a dvoubarevná ORANGEADE s červeno-oranžově melírovanými květy.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Krása trubačů přiměla několik moudrých pěstitelů zkusit je vypěstovat i ve formě stromku a povedlo se. Je pravda, že kmen je dlouho ohebný a potřebuje silnou oporu po celý život, ale je to obrovská paráda mít na české zahradě malý strom plný květů po celé prázdniny.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
A pěstují se nejenom stromy, některé nové odrůdy jsou natolik kompaktní, že se dají pěstovat i jako samostatně stojící keře. Děláme to tak, že vysadíme tři rostliny s bambuskou do trojúhelníku, nahoře bambusky svážeme a nové výhony k nim neustále přichytáváme, než se nám vytvoří pevná kostra, která už stojí sama a bambusek se časem můžeme zbavit. Nejvhodnější odrůdy pro keře jsou oranžový Indian Summer, zlatožlutý Summer Jazz Gold nebo rudý Summer Jazz Fire.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Trubač je milovník slunce. Jakmile jej dáte do polostínu, pokvete málo. Potřebuje plné slunce a čínský trubač i horko. Má příčepivé kořínky, kterými se chytá porézních materiálů, ale když to jinak nejde, chytne se i skla. Neničí fasádu - nevyžírá ji. Zem má rád neutrální až zásaditou, hlubokou a nevyžaduje hnojení ani zálivku, jakmile zakoření. Pokud jej chcete mít kompaktnější a menší, na jaře po mrazech jej zakraťte na 2-3 páry oček z loňských větví. U stromkových a keřových forem je to nutnost každým rokem.
Barevné trumpetky u moře i u nás15.09.2019
Můj nejstarší exemplář už má skoro 20 let a mám ho místo žaluzií, markýzy, záclon a funguje i jako skvělá klimatizace, protože výhony na střeše sežerou všechno naakumulované teplo a v obýváku je v létě příjemný chládek. Tak co, vyberete si některý? ;-)
Kéž jsou všechny bytosti šťastny08.09.2019
... jsme vám chtěli říct. Teď to máme i napsané na zdi :-)
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Sadec nachový a sadec skvrnitý jsou velmi podobné druhy náležející do jednoho rodu překrásných trvalek latinského jména eupatorium. Jsou si velmi podobné a často se zaměňují, přesto se dá říci, že u nás se častěji pěstuje ten druhý - sadec skvrnitý (eupatorium maculatum) a jeho kříženci. Jedná se o vysoké rostliny, mnohdy až dvoumetrové, s impozantními květenstvími, jež mohou mít rozpětí až 30 cm. Jsou typicky nachové (růžově purpurové), pouze výjimečně bílé a vykvétají od poloviny léta - nižší odrůdy a od poloviny srpna vyšší odrůdy. Milují je hlavně motýli a včely, čmeláci v menší míře.

Jeho statnost jej předurčuje do pozadí trvalkových záhonů nebo mezi stromy či menší keře, kde v půlce léta nabídne ohňostroj svých droboučkých kvítků v ohromných latách. Je to typická 'architekturální' rostlina, jak říkají Angličané, tedy rostlina s natolik výraznou stavbou i hmotou, že se řadí do koster zahradních kompozic, nikoli jejich výplní.
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Co se kombinace s dalšími kytičkami týče, fantazii se meze nekladou, jen bych možná doporučil držet se takových, co mají stejně pevnou stavbu, ale jedna vedle druhé nevypadala jako omyl. Já je mám vysazené společně s rudbékií, zlatobýlem, bahenním ibiškem, lobelkou a dokonce denivkou s rudými květy v červenci, kdy sadec ještě není tak mohutný a teprve dělá poupata.
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Vždy pro něj volte plné slunce. Já sám udělal tu chybu, že v dobré víře, že odrůda Baby Joe je menší, jsem ji vysadil pod korunou vícekmenné vrby, kde jsem očekával dostatek světla. Ale s věkem se začala za sluncem vytahovat a ztrácet tvar. Takže musí jinam - na plné slunce.
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
A mimochodem - v Brně není nuda ale sadec nachový :-) V tamním parku hned na několika místech podél vody ve velkých skupinách.
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Ve volné přírodě roste sadec na okrajích vodních toků a nádrží, proto i v zahradě potřebuje nevysychavou zem, ale nepotřebuje stát ve vodě. Pravdou je, že čím více vody mu nabídnete, o to bude mohutnější a stonky se nebudou sklánět. Rostliny ve stejné kompozici musí přirozeně mít podobné půdní nároky, aby se všem společně dobře dařilo.
Srpnový krasavec - sadec25.08.2019
Jeden rok nám všechno mladé rašení sežrali slimáci, do mrtě, nezbylo vůbec nic. Vypadalo to, že je po něm, nevyrostl ani stonek. Ještě že máme tolik jiné práce a nevykopali jsme ho, protože nadcházející jaro opět narašil a byl krásnější než předtím. To je ale pašák, co? Takovej rok odpočinku bych si taky dal líbit :-) A co vy - už víte, kam ho do zahrady dáte?
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Ti z vás, kdo jezdí autem, nebo jsou laskavě voženi a vy tak máte více času čučet z okýnek, pohybujete-li se cestami spíše mezi městy a na venkově, všimli jste si v posledních několika týdnech těchto krásných, křiklavě purpurových kytiček ve strouhách a na mokrých loukách? Jedná se o jednu z nejrozšířenějších v létě kvetoucích trvalek našeho klimatického pásma - kyprej vrbice, případně jeho samovolné křížence a mutace.

Roste bez problémů všude tam, kde je vlhko až mokro. Buď se rozsévá semeny nebo se množí krátkými oddenky uvnitř hlubších škarp podél silnic. Barva jeho květů je tak výrazná, že si prostě nemůžete nevšimnout. Údržby silnic a dálnic naštěstí nejsou v našich končinách tak akční, takže vysekají rigol koncem jara a pak šlus, takže rostlina má dostatek času vyrazit a kvést, než koncem prázdnin přijedou sekáči podruhé. Před dvěma týdny mě úplně dojal případ jednoho mohutnějšího trsu kyprejů uvnitř trávníku u nájezdu do centra Českých Budějovic, který poctivý sekáč trávy krásně objel, aby jej zachoval, přestože měl jistojistě za úkol posekat nakrátko plochu celou. Taková krása, bravo, milý synu!
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Nepodařilo se mi zjistit, odkud pochází a k čemu se vztahuje jméno kyprej. Napadá mě všelicos, například když se moderně říká 'ten je hustej' nebo 'drzej', jestli by šlo říkat i 'kyprej' - třeba: 'Koukni, ten šéf je dneska kyprej, co?'

Ať už je to se jménem jakkoli, tato rostlina má význam v léčitelství i v běžném životě. Kyprej obsahuje látky, jež dokáží zastavit krvácení. A její silice jsou natolik odporné pro komáry a mouchy, že zvířatům, která se v něm vyválejí, dají pokoj. Dokonce se sušené rostliny pálily a vykuřovaly se jimi příbytky, kde tento křídlatý hmyz byl na obtíž. Zde na fotce je již ohrožený druh kyprej prutnatý, který jsem volně v přírodě viděl jen jednou na jedné lokalitě.
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Není divu, že díky vytrvalosti, dlouhověkosti a odolnosti má tahle kytinka předpoklady pro to, aby o ni jevili zájem i pěstitelé a šlechtitelé kulturních rostlin, proto se dnes v zahradnictvích můžete potkat s několika oblíbenými odrůdami. Často se jedná o mezidruhové křížence, jejichž nové kultivary se pyšní bohatostí kvetení, barvou či kompaktním růstem. Jednou z nejoblíbenějších je pravděpodobně Robin. Je kompaktní, extrémně hustý a kvete jako o život.
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Stejnou barvu květů jen na vyšších stoncích nabídne jeho bratr Robert.
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Velmi krásná, rovněž na vysokých stoncích, které se pohybují i za nejmírnějšího vánku, je Lady Sackville.
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
Hele, nejseš ty nějakej kyprej?12.08.2019
A úplně výjimečný je tento pouze světle růžový klučina Blush.

Kterou odrůdu si vyberete vy?
Když se slunce schová28.07.2019
Když se zatáhne obloha tmavými dešťovými mraky a sluníčka nevidíme ani kousek třeba celý den nebo i déle, zahrada posmutní. Déšť je potřeba, to je bez debat a dívat se ven na blahodárnou padající vodu, když víme, jak je zem vyprahlá, přináší našim zahradnickým duším příjemný klid. Ale ne vždy prší, když je obloha šedá. Tehdy oceníme, když na nás ze záhonů svítí jiná - náhradní sluníčka. Na výběr jich je mnoho, na každé období něco, tak se pojďte podívat, jak své záhony rozsvítit, ať je veselo i za smutného počasí.

A nemusí to být vždycky jen květy, vždyť i mnoho žlutolistých keřů a keříčků udělá stejnou službu. Ukážu vám pár tipů, co vám zaručeně vrátí úsměv pod zamračenou oblohou :-)
Když se slunce schová28.07.2019
kokarda GALLO PEACH
Když se slunce schová28.07.2019
krásnoočko Zagreb
Když se slunce schová28.07.2019
čilimník černající Cyni
Když se slunce schová28.07.2019
třapatka Big Kahuna
Když se slunce schová28.07.2019
kokarda MESA™ Yellow
Když se slunce schová28.07.2019
kručinka lydijská
Když se slunce schová28.07.2019
Když se slunce schová28.07.2019
štědřenec Vossii
Když se slunce schová28.07.2019
zlaotobýl Stahlenkrone
Když se slunce schová28.07.2019
Když se slunce schová28.07.2019
mnohokvět Mango Popsicle™
Když se slunce schová28.07.2019
vrba sachalinská Golden Sunshine
Když se slunce schová28.07.2019
japonský javor Orange Dream
Když se slunce schová28.07.2019
montbrécie Paul's Best Yellow
Když se slunce schová28.07.2019
Když se slunce schová28.07.2019
A to nejlepší nakonec - než jsem stihnul všechno nafotit, vyšlo sluníčko :-) Sice jen na chvilku, ale dost na to, aby mi umožnilo udělat tuhle fotku třezalky Gemo, která kvete celé prázdniny.
Když se slunce schová28.07.2019
Dneska je to vše, na viděnou příště!
Jak je tohle možné??23.07.2019
Senovážné náměstí, České Budějovice, 20.července 2019. Zapamatujte si tento datum, protože v tento den se město České Budějovice zřejmě rozhodlo oslavit 50. výročí výstupu člověka na Měsíc tím, že tamní květinové záhony maximálně přiblíží vzhledu měsíční krajiny. No já jsem z toho celej paf, jak se jim to povedlo, no koukněte na to!
Jak je tohle možné??23.07.2019
Ale teď vážně - nejsem šťoura a nepůjdu hledat, kolik tahle akce musela město stát, od toho jsou tu jiní. Ale když vím, že podobné akce stojí desetitisíce a statisíce, v případě nedávné obnovy Sadů i milióny, copak to nikomu vážně nevadí a odpovědným osobám to projde??
Nové kytinky20.07.2019
Ani v létě nepřestáváme pravidelně dovážet nové zboží - každý týden máme nálož nových kytiček a doplňujeme i nějaké keře či stromy, pokud se již vyprodaly a u pěstitelů jsou opět dostupné. Tentokrát to jsou většinou trvalky v luxusních velikostech a menší barevné keře a asi třetina z nich jsou úplné novinky, které brzy objevíte v sekci Novinky. Těšíte se? Máte na co! :-)
Nové kytinky20.07.2019
Celé léto doplňujeme šalvěje, protože - co si budeme povídat - bez nich to prostě fakt nejde. Tahle temně modrofialová krasavice vlevo je Caradonna a hned vedle neopakovatelná směsice odstínů písku a pálené hlíny řebříček Terracotta. V popředí jsou trošku vidět nové levandule - i tam máme překrásnou novinku - a modrostříbrná kyhanka Blue Lagoon.
Nové kytinky20.07.2019
A co nesmí chybět každý týden jsou přirozeně třapatky - echinacey. Včera jsem už dostal dvakrát vynadáno od dvou zákaznic, že co jim to dělám furt nabízet nové odrůdy, že je stojí tolik peněz, ale že je prostě musí mít. No považte - můžu já za to?? ;-) Tentokrát máme 3 nové odrůdy, jedna hezčí než druhá - tmavě oranžová SOMBRERO™ Adobe Orange (vzadu), zelenorůžová Green Twister a uprostřed se hrdě prsí rudá SUNSEEKERS™ In Tans Red.
Nové kytinky20.07.2019
No a když to všechno pak vyskládáme do prodeje, vypadá to asi nějak takhle ...
Nové kytinky20.07.2019
Zaujala vás nějaká? Tak si pro ní přijďte! :-) Na viděnou ...
Jak se pase15.07.2019
Znáte dlouhozobky? U nás se občas mylně pokládají za kolibříky nebo v tom lepším případě se jim říká kolibříková můra. Je to vlastně druh motýla. Tahle je trochu vzácnější - dlouhozobka zimolezová. Má nazelenalé tělíčko a mahagonově hnědý pruh na zádech. Rychlost jejích křídel jako by si dával závod se smoothie mixérem ... a ne a ne posedět a nechat se vyfotit.
Kveteme08.07.2019
Je to tak - kveteme zběsile, všude a hojně. Věděli jste, že k našim specializacím patří letní kvetení? To abyste po bohatém odkvětu jarních cibulovin a keřů se měli zase nad čím kochat. A to po celé prázdniny!

Přelom června a července je čas pro tulipánovníky. Tenhle je štíhlejší a jmenuje se Fastigiatum. Květy dokonce trošičku voní :-)
Kveteme08.07.2019
Rozrazily a jeho různé druhy a odrůdy jsou skvělé trvalky na konec jara i léto. Eveline kvete od konce června asi měsíc a půl.
Kveteme08.07.2019
Ulster Blue Dwarf je sytě modrá odrůda, spíše zakrslá.
Kveteme08.07.2019
Podobně zakrslá je i růžová Bubblegum Candy.
Kveteme08.07.2019
A o něco vyšší odrůda, také růžová, moje asi nejoblíbenější, protože kvete až do podzimu, je První Láska, tedy First Love®.
Kveteme08.07.2019
Popelivka Bottle Rocket má ráda vlhko až mokro a snese polostín.
Kveteme08.07.2019
A blízká příbuzná ligularia przewalski má ráda to samé, jen je o dost vyšší.
Kveteme08.07.2019
A samozřejmě nesmí v létě chybět levandule. Tahle krasavice se jmenuje Essence Purple.
Kveteme08.07.2019
Kveteme08.07.2019
A když už jsme u těch levandulí, často slýchám něco ve stylu "chtěl/a bych něco modrého na záhon, třeba levandule ...". Omluvte mi mou opovážlivost, ale ty jsou přece fialové. Pokud chcete něco opravdu modrého, zkuste třeba tuhle kobaltově modrou dymnivku Porcelain Blue.
Kveteme08.07.2019
A abyste se měli na co těšit, na konec dnes nabídnu fotku těchto překrásných rudbékií Cherokee Sunset. Již zakrátko je budeme mít v prodeji. Kdy? No, nevím, možná za týden, možná za pár dnů, nebo možná už dnes večer? Kdo ví ... :-)
Kveteme08.07.2019
A jestli vás zajímá, jak krásné kytičky máme v prodeji a ještě jste u nás nebyli, tady je několik fotek - ty jsou vždycky lepší než tisíc slov :-)
Kveteme08.07.2019
Vynakládáme velké úsilí, aby naše trvalky byly v co nejlepší kvalitě - husté, zdravé a již dobře rozrostlé s pořádným kořenovým balem pro co největší jistotu uchycení ve vaší zahradě. Proto je máme ponejvíce ve 2litrových a větších kontejnerech.
Kveteme08.07.2019
Šalvějím jsme letos vyhradili velký prostor hned u vchodu, protože se stávají asi nejžádanějšími trvalkami posledních několika let a není divu - jsou krásné, nenáročné a kvetou skoro celé léto. Máme snad všechny barvy, co existují - fialové tmavé i světlé, modrofialové, růžové i bílé, nízké i vyšší.
Kveteme08.07.2019
V tomto období nechybí hlavně řebříčky a začínají rozkvétat i třapatky. To je barev!
Kveteme08.07.2019
A jasně že je tu i plejáda mnohobarevných kokard a v druhé fázi kvetení jsou i liliochvostce. No a jestli jsem na něco zapomněl? Určitě ano - na gaury, kypreje, floxy atd. atd, raději se přijeďte podívat sami. Těšíme se na vás, na všecky!
Kveteme08.07.2019
Kokardy
Kveteme08.07.2019
Mrazuvzdorné fuchsie
Kveteme08.07.2019
Tak brzy na viděnou, těšíme se na vás, na všecky! :-)
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Přelom června a července je vždy ve znamení bohatě rozkvetlých stromů katalp a chitalp. Kdybych byl jako malý kluk znalý botaniky tak jako dnes, určitě bych si obraz těchto vykvetlých stromů spojil s vysvědčením stejně jako mi v paměti zůstaly kytice pivoněk, denivek či růží pro paní (tehdy ještě soudružky) učitelky za to, že to s námi celý rok vydržely. Nebo my s nimi? :-)
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Katalpám se v angličtině říká Indiánský fazolový strom, protože pochází ze Severní Ameriky, díky tomu snáší velmi silné mrazy bez poškození a na konci sezóny tvoří dlouhé, fazolovým luskům podobné tobolky.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Jejich květy jsou nádherné. Jsou složené v objemných, vzpřímených latách, základní barva je bílá a podle odrůdy nesou různě barevné kresby v hrdle. Toto je základní druh.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Odrůda Purpurea nese vínově zbarvené listy a květy mají o něco výraznější vínové žilky.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Aurea se vyznačuje světlými listy až brčálově žlutozelené barvy. Květy jsou jen o troško světlejší.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
A právě ty listy jsou tou druhou senzací, kvůli které si katalpy pořizujeme. Jsou velké, srdčité a nabízí 3 barvy. Základní druh je čistě zelený a tvoří oválně vystoupavé koruny.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Aurea má listy světle brčálově zelené až zlatavé a naopak tvoří dómovité koruny ve tvaru širokého deštníku.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Nové listy odrůdy Purpurea jsou temně vínově červené.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Jejich velikost je po úplném rozevření úctyhodná.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Chitalpa je kříženec chilopsisu a katalpy, který vznikl v Uzbekistánu. Pyšní se narůžovělými květy a exotiky úzkými listy.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Kvete velmi bohatě od konce června až do konce prázdnin.
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
A jestli jste si mysleli, že květy a listy to hasne, mám ještě jednu zajímavost - katalpy, pokud jsou ve formě keře, tvoří takhle nádherné vícekmeny, po kterých můžete po čase i lézt :-)
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Chitalpa Summer Bells®
Právě kvetou katalpy a chitalpy04.07.2019
Mám rád ten prostor pod korunami vícekmenů a i když mám tendenci zaplnit každé prázdné místečko, tady si zatím užívám toho poloprázdného prostoru a pocitu vzdušnosti.

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2019

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2018

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2017

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2016

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2015

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2014

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2013

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2012

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2011

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2010

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2009

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2008

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2007

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2006

VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.