Fotoblog

Ambroně27.11.2021
Martin se letos opozdil (díkybohu – ještě jsem nestihl všechny podzimní práce) a já také. S čím? S ambroněmi přeci. Nemohu vás nechat na konci podzimu bez alespoň několika fotografií této překrásné dřeviny. Jejich hvězdicovité listy jsou jako vystříhané různobarevné konfety, které jste vyhodili do vzduchu a nechali vítr si s nimi pohrávat. Pro ty z vás, kdo ambroně neznáte, tu je krátký popis:

Ambroň je opadavý strom z čeledi altingiovité (dříve řazen k vilínovitým). Nejčastěji se u nás pěstuje západní (liquidambar styraciflua), ale sem tam potkáte i ambroň východní (liquidambar orientalis) a velmi zřídka ambroň čínskou (liquidambar acalycina). Její – ano, ambroň je rodu ženského – dlanitě tvarované listy připomínají javory, jsou nejčastěji pěticípé s nápadnými špičkami.

Botanický druh je v létě zelený, odrůdy mohou mít bílé či žluté panašování, mramorování nebo jen okraje a na podzim se barví do výrazných barev ohně, převážně však do odstínů červené (karmínová, vínová, výjimečně růžová). Takto vybarvené vydrží na stromě zřejmě nejdéle ze všech u nás opadavých stromů.

Výška a tvar se výrazně liší dle odrůdy, od zakrslých s maximální výškou kolem 2 metrů, přes kompaktní dorůstající přibližně 5-6 metrů až k parkovým stromům s dospělou výškou mezi 12 a 15 metry. Jejich větve tvoří atraktivní korková křidélka, jež s věkem mohutní, ale některé odrůdy mají borku hladkou. Moc pěkné jsou i plody – asi 2-3 cm široké, mírně pichlavé kuličky.

Přesto se domnívám, že nejdůležitějším atributem, pro který se ambroně pěstují, je jejich výjimečná podzimní barva. Tak se pohodlně usaďte, děťátka, show začíná 😊.
Ambroně27.11.2021
ambroň západní
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Aurea
Ambroně27.11.2021
a za dva týdny ...
Ambroně27.11.2021
Burgundy
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Golden Sun má žluté větvičky
Ambroně27.11.2021
Gum Ball je zakrslá a patří k těm s nejtmavšími listy, ale musíte ji dát na absolutní slunce
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Pokud bude mít jen trochu stínu, bude ještě v prosinci zelená.
Ambroně27.11.2021
Lane Roberts
Ambroně27.11.2021
a za měsíc ...
Ambroně27.11.2021
Nemyslete si, že ambroně jsou jen červené - ve spodních patrech mají možná ještě zajímavější barvy.
Ambroně27.11.2021
Manon
Ambroně27.11.2021
Unikátní je odrůda Rotundiloba s fíkovníkově zakulaceným listem.
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Před několika lety se nám povedla naše vlastní selekce, kterou pro nás pěstuje jeden pěstitel v Itálii, ale bohužel nebývá k dispozici tak pravidelně, jak bychom si přáli.
Ambroně27.11.2021
Podobně jako odrůda Schock's Gold, která je téměř nedostupná.
Ambroně27.11.2021
Slender Silhouette
Ambroně27.11.2021
Podobně štíhlá jako ta předchozí je naše královna mokřadu Stared. Stojí půl roku ve vodě a nehne ani brvou.
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Ke štíhlým patří i novější odrůda Stella
Ambroně27.11.2021
Je libo čaj? Théa, ale vážně, nepijte to.
Ambroně27.11.2021
Ambroně27.11.2021
Na trhu dnes jedna z nejrozšířenějších se jmenuje Worplesdon
Ambroně27.11.2021
Líbila se vám některá? Přeju vám dobrou ruku při výběru té nejhezčí do vaší zahrady, adios!
Návštěva Itálie06.11.2021
Uplynulý týden byl ve znamení první důležité kontraktační návštěvy našich italských dodavatelů, které jsme kvůli karanténním opatřením neviděli skoro 2 roky. Tak jsme se moc rádi zase setkali a šklebili se radostí, sotva jsme mohli odhodit roušky, protože Itálie je přísná a řekl bych, že tam roušky nosí i potkani v kanalizaci a při vstupu do jiné roury se musí prokazovat green pasem, aby bylo jasné, že jsou zaručeně neinfekční. Práce bylo hodně, atraktivního zboží také a my pro vás objednali na jaro fůru nádherných rostlin, které budeme postupně zveřejňovat na našem webu s příznakem JARO 2022. Těšte se!
Návštěva Itálie06.11.2021
A protože to tentokrát bylo hodně intenzivní a večer už nám z tolika stromů a keřů šla hlava kolem, museli jsme si najít nějaké odreagování. Víte přeci, co se říká – po práci legraci. Tak jsme po práci jeli na výlet. Jasně že ještě večer – jak jinak, když už se tak brzy smráká.

Vydali jsme se k jedné vyhlášené památce, kde jsem nikdy nebyl, přestože do Itálie jezdím pro zboží na stejné místo už skoro 20 let a tohle je jen o nějakých 70 km dál. Proč jsem tam předtím nikdy nezajel? Hmm, nebyl čas. Slyšíte? To je ale blbá výmluva, co? Pravdivější by bylo říct – nikdy jsem si ho neuměl udělat. Tak tentokrát jsem to změnil a s kolegyněmi jsme vyrazili. A stálo to za to.

Jistěže jsme tušili, že to bude zážitek, což prozrazoval první pohled přes hradby, který nám dodal sílu do kroku a činili jsme se, abychom byli co nejdříve na místě. Ale co nás čekalo za rohem, mi vzalo dech.
Návštěva Itálie06.11.2021
Mohlo být kolem šesté až sedmé večer a díky této hodině a nedávnému dešti jsme měli obrovskou kliku, že už tam bylo málo lidí a dalo se dobře fotit a nikdo nepřekážel v záběru nám a ani my nikomu. Ten výjev zná z různých médií zaručeně každý, kdo posledních 20 let nebydlel na Marsu nebo nebyl v kómatu. Ale být tam naživo, cítit genius loci a na vlastní oči vidět, že něco je fakt špatně, je síla. Ano, opravdu je nakřivo a dost.
Návštěva Itálie06.11.2021
Už jste určitě poznali, že mluvím o šikmé věži v Pise. Pokud vás to zajímá přesně, aktuálně je vychýlená o 4°, což znamená rozdíl mezi spodním a horním patrem 4 metry. Síla, co? A síla byla stát přímo u ní a vidět to. Popravdě moc blízko tam stát nešlo. Tam stáli vojáci se samopaly a hleděli mezi návštěvníky. Důvod: nezjištěn, ale dneska je možné všechno – možná měli v hlavních vakcíny Pfitzera a v hledích se jim jako ve virtuální realitě zobrazovali nenaočkovaní, po kterých tajně šli.

Ale zpátky na šikmou plochu. Nemůžete si pomoct a snažíte se pochopit, kde tenkrát v roce 1173 udělali italští soudruzi chybu. Věděli jste o tom, že se chuděra začala naklánět už rok po započetí stavby? A věděli jste, jak to spravili? Tak trochu mi to připomíná tzv. dámskou sadu, kterou se prý opraví všechno na světě: podpatek a izolepa. Začali do základů házet kameny a větve, aby je zpevnili. Údajně se jim to povedlo, věž se srovnala, ale o deset let později se začala naklánět na druhou stranu. No to už museli být stavitelé na prášky. Tipnu si, že když to zjistili, došli si objednat mísu špaget s pálivou rajčatovou omáčkou arrabbiata (což mimochodem v italštině znamená rozzuřený), posadili se k venkovnímu stolečku před věž a typicky po italsku all’arrabbiata (pusťte si někdy záznam z jejich parlamentu, tam to vypadá, že šikmou věž rovnají doteď) se dohadovali, co setsakramentská práce budou dělat. Dost možná padl i návrh, že ji vykopou a po vzoru Sochy Svobody ji darují jinému státu, ať už se s ní zlobí někdo jiný. Třeba Němci, ti by základy určitě nepodcenili, ti uměli svého času vzít věci pěkně od základů ...

Jak to dopadlo? Moc se mi líbí formulace z Wikipedie, která píše, že „stavitelé nakonec rezignovali“. Trvalo to téměř 600 let, než se začalo vážně pracovat na její záchraně. Když nad tím tak přemýšlím, co se doby trvání týče, napadá mě srovnání se stavbou jihočeské dálnice D3, která započala roku 1988 a má se dokončit až 2029 a to ještě kdoví jestli. Počítám-li správně, jsme na nějakých 41 letech, což je na stavbu jedné dálnice jistojistě světový rekord. Ale oproti šikmé chuděře jsme ještě furt žabaři.
Návštěva Itálie06.11.2021
Věž je zvonicí vedle nádherné katedrály (Cattedrale di Pisa – Katedrála Nanebevzetí Panny Marie) ze 14. století. Její architektura je impozantní, typicky románsky zdobná, o čemž vás přesvědčí i obrovská bronzová vrata. Celý komplex působí přesně tak, jak básník D‘Annunzio kdysi nazval ono místo, náměstí, kde celý komplex stojí: Náměstí zázraků – Piazza dei miracoli. Fakt, že jsme Pisu navštívili v noci, ještě umocnilo zážitek, neboť do tmy se tyčily jen majestátní osvětlené budovy a nic nerušilo jejich pozorování. Je to vážně krásné.
Návštěva Itálie06.11.2021
Návštěva Itálie06.11.2021
Návštěva Itálie06.11.2021
Návštěva Itálie06.11.2021
Na závěr ukážu něco moc pěkného. Není tohle jako z pohádky? Toto je výhled do průčelí překrásné zahrady objektu Domus Comeliana těsně před vstupem na pozemek katedrály, kde zvonice (šikmá věž) stojí. Když rozehraju svou fantazii, dokážu si představit, co všechno se může nad těmi majestátními korunami pinií odehrát …
Podzimní zahradničení31.10.2021
Je tu poslední říjnový den a nutno uznat, že velmi pěkný a slunečný. Těší nás, že čím dál více z vás se neobává pustit se do podzimní výsadby v říjnu nebo listopadu, protože stále je vlídné klima dát rostliny do země (krom těch vyloženě exotických) a pokud budete do zámrazu zalévat, povede se jim dobře a v bezmrazých obdobích zimy ještě nadělají nové kořínky. A co si budeme povídat - je přeci nadmíru příjemné za současného čerstvého počasí protáhnout tělo na zahradě a v dobré mikině ucítit na tváři jak paprsky podzimního slunce, tak i svěží dech podzimního vánku, díky němuž vám krásně zčervenají tváře 😊

Před dvěma týdny britská televizní společnost BBC poněkud slavnostně odvysílala záznam z letošní Chelsea Flower Show, což je v Evropě a dost možná i celosvětově nejprestižnější soutěž o nejhezčí zahradu, která je vybudovaná na prázdné ploše během pár týdnů pouze pro tuto událost. Výstavy se jako čestní hosté účastní i členové královské rodiny, neboť ji zaštiťuje Royal Horticultural Society (Královská zahradnická společnost). Zároveň je to zřejmě nejstarší výstava svého druhu, na svém kontě již má 180 let a dříve se jmenovala The Great Spring Show, než zakotvila v městské části Londýna Chelsea od roku 1912.

Letos byla tolik očekávanou, protože díky karanténním restrikcím se 2 roky nekonala. Záznam prvního dílu najdete zde. Stojí za to prohlédnout si nejenom nové trendy v designu, ale vnímat tu úžasnou bohatost rostlin, kompozičních možností a přirozeně můžete i vy hodnotit - tato výstava je zároveň soutěží, která vynese 3 vítěze. I když jen první a druhý dostanou medaili, v Anglii zřejmě došel bronz ... Každopádně i třetí místo otevře komukoliv dveře do velkého světa.

Jestli vy máte ještě chuť do zahradničení, my pro vás máme novou a letos již poslední várku tentokrát vyloženě podzimního zboží. Množství stálezelených keřů a stromů, spoustu barevných plodů a samozřejmě nesmí chybět květy zimy - čemeřice, kterých je tentokrát na 28(!) odrůd. Prostě to pojďte všechno omrknout 😊

Toto jsou skimie a leukotoe.
Podzimní zahradničení31.10.2021
krásnoplodka
Podzimní zahradničení31.10.2021
pierisy, leukotoe, hebe
Podzimní zahradničení31.10.2021
překrásná kryptomérie Globosa Nana a choísye
Podzimní zahradničení31.10.2021
čemeřice
Podzimní zahradničení31.10.2021
cesmíny
Podzimní zahradničení31.10.2021
skimie
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
Možná jste si už zvykli, že ke svým zahradním úvahám často přicházím z úplně odlišných zájmových koutů. Pokud ano, jistě vás nepřekvapí, co mám v plánu ukázat dnes. Co mě zaujalo, něco mi to připomnělo a tím pádem i pobavilo. Připraveni? Jdeme na to.

Že se příroda již začala podzimně vybarvovat, je nasnadě. Vidí to každé jen trošku vnímavé oko. A protože je to mým zájmem i prací zároveň, cítím nutkání se o to podělit a nabídnout mnou viděné jako alternativu pro vámi oblíbené. Když to vyjde, úkol splněn, pokud ne, hledejte dál, však my se jednou potkáme 😊

Přímo proti francouzským oknům obýváku mám v pozadí ale stále na dohled tento japonský javor Garnet. Ve dne docela obyčejný, ale jakmile se snese černočerná tma … pardon, to je zase jiná pohádka. Takže jinak. Během roku moc pěkný s tmavě vínovými listy, dobře zapadá do oné kompozice a nabídne kontrastní, i když trochu tmavou barvu. Ale na podzim se rozsvítí jako čínské lampiónky zářivě karmínovou barvou. A to si můžu krk ukroutit, jak se po něm furt ohlížím, kdykoli jdu poblíž. A nejenom já. Kolem vede cesta do zahradnictví, tak zvědavě nakukují i zákazníci a kochají se. Nadělal jsem přes den mnoho fotek a vybral tuhle, kde mu to, myslím, moc sluší a byl jsem spokojený, že mám „splněno“.
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
No jo, ale než se snesl soumrak, sluníčko se zhouplo k obzoru a vykouzlilo efekt světla a stínu, který mi okamžitě něco připomněl. Nebo spíš někoho. Mortícii Addamsovou z filmového zpracování Addamsovy rodiny 2 z roku 1993. Stejně jako v prvním díle ji dokonale hrála šarmantní a okouzlující Anjelica Huston, která sice byla jako vystřižená z gotického věstníku Černá magie dnes, ale byla šik a její manžel Goméz Addams z ní byl oprávněně paf. Ale k věci. Pro pokračování (dvojku) režisér rozhodl, že její tajemnost umocní použitím světla a stínu tak, že při čelním záběru bude mít vždy v obličeji znatelný světelný pás kolem očí, jako kdyby měla neviditelnou svítící masku, ostatní partie budou lehce ve stínu. Výsledek byl fantastický, řekněte sami. A tomu javoru se stalo něco podobného, byť tohle nerežíroval nikdo. Co myslíte, vypadá teď tajemněji? Může mu Mortície závidět? 😊
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
Krásných a ještě úžasnějších barev je v tuhle dobu kolem nás daleko víc. Tak se pojďte se mnou podívat na všechno, co za posledních dnů zachytil Carl Zeiss.

Milovaná na jaře, v létě i na podzim - zlatá vrba Golden Sunshine.
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
Letos poněkud pozdě vykvitnuvší řetězovka Vivid.
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
jabloň trojlaločná
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
dub černomořský
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
dub červený
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
dub maďarský
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
dub texaský New Madrid
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
modřil Kirilův
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
ambroň Stared
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
hortenzie dubolistá Ice Crystal
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
javor Bürgerův
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
dřín květnatý Rubra
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
japonský dřín Satomi
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
japonský dřín China Girl
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
japonský dřín Teutonia
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
japonský javor Sangokaku
Barvy fantastické a fantastičtější25.10.2021
ruj vlasatá Golden Spirit
Co máme pěkného?14.10.2021
No, je toho dost. Abyste i během podzimní sezóny měli stále z čeho vybírat. Máme mnoho nových stálezelených keříků, které budou krásné i v nádobách na terasách a balkónech. Nějaké nové podzimní kytičky a ... a vůbec, koukněte sami :-) Toto jsou hebe.
Co máme pěkného?14.10.2021
choísie
Co máme pěkného?14.10.2021
leukotoe, eukalypty, juky, mahónie
Co máme pěkného?14.10.2021
zakrslé cesmíny a kyhanky
Co máme pěkného?14.10.2021
rozchodníky
Co máme pěkného?14.10.2021
echinacey
Co máme pěkného?14.10.2021
a samozřejmě podzimní astry
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Co říkáte na letošní podzim? Paráda, co? Počasí je k nám vlídné a i když teploty pomalu klesají, sluníčko svítí od rána do večera a je nadmíru osvěžující udělat si po ránu, když paprsky začínají protínat den, procházku na čerstvém povětří a cítit jeho sílu.

Stromy jsou teprve na startu módní přehlídky kolekce podzim 2021 a mnoho se jich ještě v zákulisí zdobí a natřásá, aby na přehlídkové molo vyšly ve své největší okázalosti a dosyta si užily naše óch a ách a nechaly se fotit zběsilými lovci obrázků (jako jsem třeba já).

Takže kromě těch několika listnatých nedočkavců jsou to hlavně trvalky, které dávají na odiv své vnady a nechávají se okukovat a uznale hodnotit všeobecnou amatérskou porotou, která je bezuzdně chválí, jak jsou šikovné, když ještě takhle pozdě zkrášlují naše okolí.

A proč je tak chválíme? Protože prostě jsou krásné a protože jsme jim vděční za to, že máme na sklonku sezóny na co koukat a potěšit své duše pohledem na něco, co jsme nikdy nebyli schopni pořádně pochopit. Myslím to, že z miniaturního semínka vykvete třeba takhle krásná třapatkovka. Bez pomoci. Bez návodu. Zkuste si to.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Rozchodníky, dlužichy a gaury.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Sasanky.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Bressingham Glow
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Honorine Jobert
Barvy kam se podíváš10.10.2021
rohovec
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Podzimní astry.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Ořechoplodec - letošní novinka Empire Blue.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Motýlí keř Flower Power, ten sosá, co? Jen ať sosá, dokud je co sosat!
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Řebříčky.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Ani krásnoočka evidentně neví, kdy přestat.
Barvy kam se podíváš10.10.2021
A komule jabysmet!
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Barvy kam se podíváš10.10.2021
Barvy kam se podíváš10.10.2021
třapatkovka Cantaloupe
Barvy kam se podíváš10.10.2021
rozchodník nádherný Neon
Podzim je tady22.09.2021
Moc vás všechny zdravím a vítám v první podzimní den. Jakmile se léto přehouplo do podzimu, nebe nám vykouzlilo tak krásné počasí, že všechna poupata, co se ještě v pondělí třásla chladem, dnes rozbalila své pestrobarevné okvětní plátky a dychtivě upíjela sluneční zář, jako by se nemohla dost nasytit. Já se jim vůbec nedivím, také jsem s potěšením shodil všechny přebytečné svršky a nechal se sluníčkem lechtat.

Máme spoustu kytiček, které jsou ještě v plné síle a s mnoha květy, aby nadělaly parádu ještě pár týdnů. Ale podzim je neoblomný a svou vládu si prosazuje. Jistě jste si všimli, že opadavým stromům a keřům v zahradách se již zbarvuje listí, které po jejich barevné show spadá a zanechá větve holé. To je ten pravý čas, aby se opět nechaly okukovat stálezelené listnáče či jehličnany. A že jich máme, vždyť víte, že jsou naší specializací. Tak jsme tento týden začali doplňovat zboží a postupně navážíme spoustu nových cesmín, bobkovišní, vavřínů, hlošin a blýskavek a to jak keře, tak stromové formy. Až oči přecházejí!

Poznáte, u čeho tu stojím? Ty vyšší kytičky jsou agastache, suchomilné prérijní krásky s květy v barvách oranžové, růžové, nachové a modré. A ty nízké jsou rozchodníky. Těch máme nově taky pěknou hromadu, hlavně těch stálezelených půdopokryvných, jeden hezčí než druhý. A protože jste si tolik oblíbili novou sérii netřesků Chick Charms, máme nově i ty – všechny prozatím dostupné odrůdy, fakt parádní.

A poslední maličkostí je již hotová vzorková zahrada v pražské prodejně. Najdete v ní mnoho rostlin typických pro náš sortiment, abyste si je dokázali představit v životní velikosti, několik tematických záhonů, nové rostliny v testovací fázi, kde zjišťujeme jejich chování v našich podmínkách, a samozřejmě i dosti špeků pro fajnšmekry :-) Přijdete se podívat?

Těšíme se na vás, na všecky!
Milan Havlis
Podzim je tady22.09.2021
V tomto koutku zahrady testujeme rostliny ze středozemních makchií.
Podzim je tady22.09.2021
Stálezelená mahónie japonská je impozantní dominantou díky svým listům, na jaře květům a na podzim modrým plodům.
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Že je hortenzie Limelight krásná, jsme věděli.
Podzim je tady22.09.2021
A napadlo vás někdy použít ji do živého plotu??
Podzim je tady22.09.2021
Vřele doporučuji počkat si, až tohle ...
Podzim je tady22.09.2021
... začne dělat tohle. Japonský javor Tamukeyama.
Podzim je tady22.09.2021
Nebo třeba tohle - Garnet.
Podzim je tady22.09.2021
Věděli jste, že většina moderních odrůd dlužich si také ponechává své pestrobarevné listy valnou část zimy? Koukněte těch barev!
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Hosty to sice neumí, ale ještě teď jsou parádní.
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Také teď kvetou lagerstroemie. Tenhle zakrslík je Berry Dazzle.
Podzim je tady22.09.2021
A mrazuvzdorné fuchsie.
Podzim je tady22.09.2021
Rákosovka Aureola.
Podzim je tady22.09.2021
Rudbékie patří k nejspolehlivějším trvalkám druhé poloviny léta a podzimu.
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Milovníky modré barvy jistě potěší všechny možné odrůdy ořechoplodců.
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Nebo rovnou mrazuvzdorný olověnec.
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Konec léta a podzim patří i echinaceám. A ne jen tak ledajakým- Znáte tuto novinkovou sérii plnokvětých třapatkovek Sunseekers s květy jako gerbery?
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
A co říci závěrem? Snad jen že komu nekvete v zahradě velkokvětá stálezelená magnólie, není kámoš :-)
Podzim je tady22.09.2021
Podzim je tady22.09.2021
Tohle je ten nejambicióznější živý plot na světě ...
Nové video - Sadec06.09.2021
Naše další video představuje jednu z nejvyšších a zároveň nejkrásnějších trvalek našich zahrad. Jmenuje se sadec.
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
Že zahrady druhé poloviny léta umí hýřit barvami, je fakt. Zejména jakmile začnou být noci chladnější, barvy květů i začínající barevnost podzimních barev listů rovněž nabírá na intenzitě. A jestli té vaší zahradě ještě nějaký odstín chybí, pojďte si pro inspiraci :-)

Hortenzie Fraise Melba.
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
coreopsis Early Sunrise
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
zběhovec Burgundy Glow
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
třapatkovka SOMBRERO™ SALSA RED
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
montbretia GEORGE DAVIDSON
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
třapatkovka MINI BELLE
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
třapatkovka GREEN TWISTER
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
ibišek OISEAU BLEU
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
záplevák SHORT'N'SASSY
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
záplevák RUBINZWERG
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
hebe GREEN GLOBE
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
třapatkovka DELICIOUS NOUGAT®
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
kyprej DROPMORE PURPLE
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
hortenzie latnatá BOBO®
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
rudbékie MAHOGANY SUN
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
plamenka ADESSA™ PURPLE STAR
Zářivé barvy srpna a září05.09.2021
stokésie PURPLE PARASOLS

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2021

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2020

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2019

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2018

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2017

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2016

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2015

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2014

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2013

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2012

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2011

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2010

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2009

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2008

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2007

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2006

VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.