Magnolia grandiflora 'LITTLE GEM'

Magnolia grandiflora
Magnolia grandiflora 'LITTLE GEM'
magnolie velkokvětá
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Květy v létě
Magnólie
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Následující forma byla vyšlechtěna Warrenem Steedem ve státě North Carolina v USA.
Je zvláštní kombinovat slova grandi- (velký) a little (malý) ve jednom názvu rostliny. Každopádně pokud se jedná o podobnou lahůdku, jméno je nám ukradené. „Little Gem“ je totiž taková malokvětá velkokvětá magnólie. Stále nerozumíte? Tak jinak. Výhody velkokvětých magnólií posloužily jako základ k vyšlechtění menšího keře, který na rozdíl od rodičovských druhů se vejde do každé, i té nejmenší zahrady. Zmenšily se listy, ale je jich o mnoho více. Jsou tmavě zelené, velmi lesklé, kožovité, pokryté rezavě hnědým semišem na rubu a jejich množství činí tento keř velmi hustým. Zmenšily se i krémově bílé, voňavé, skvostné květy, kterých je několikanásobně tolik a objevují se celé léto až do posledních teplých a slunečných podzimních dnů. Zmenšil se i vzrůst a rychlost růstu. Není potřeba stříhat. Dopřejte jí výslunné místo, zaručeně chráněné před ostrými větry v zimě a na jaře. Zem potřebuje kyselou, velmi úrodnou, vlhkou ale ne mokrou, propustnou. Starším rostlinám vyhovuje jíl, ze kterého pomalým prorůstáním čerpají živiny. Při dlouhotrvajících nebo silných mrazech, stejně jako při kombinaci silného slunečního svitu a silného mrazu je nutné ji zakrýt bílou netkanou textilií. V zimě, pokud nemrzne, zalévejte!
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia grandiflora (Gallisoniensis) 'GALISSONNIÉRE'
Magnolia grandiflora 'KAY PARRIS'
Magnolia grandiflora ('Galissonniére Nana') 'NANA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.