Gardenia jasminoides 'KLEIM'S HARDY'

Gardenia jasminoides
Gardenia jasminoides 'KLEIM'S HARDY'
gardénie
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 7   (do -18°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Květy v létě
Rarity
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Gardénie je známá a oblíbená rostlina, která byla donedávna pouze ozdobou interiérů. V devadesátých letech se podařilo vyšlechtit několik kříženců, kteří dokáží přežít i naše zimy. Vývoj se však nezastavil a již nyní víme, že v následujících letech nás čekají další nové odrůdy.

Kleim’s Hardy je jednou z prvních úspěšných selekcí odolných mrazům. Jedná se nízký, pomalu rostoucí, stálezelený keřík, který si před kvetením dokážete snadno zaměnit s japonskou azalkou. Květy jsou asi 3-4 cm široké a silně voňavé svou typicky jasmínovou vůní. Jejich barva je smetanově bílá. Rozkvétají postupně od konce jara a kvetou (podle podmínek) do poloviny léta. Listy jsou drobné, oválné až kulaté, temně zelené a velice lesklé. Řez většinou není potřebný, ale je možné rostlinu stříhat po odkvětu.

Pro zdravý růst rostliny,tmavou barvu listů a spolehlivé kvetení je NAPROSTO NEZBYTNÉ tuto gardénii pěstovat v co nejkyselejším prostředí, které dokážete na své zahradě vytvořit (pH kolem 4,3-5,0). Dopřejte jí spoustu rašeliny smíchané s hrabankou či jemnou kůrovou drtí, aby zem nebyla příliš lehká. Místo musí být dobře propustné, nesmí zadržovat vodu, ale zem by neměla vyschnout. Nedoporučuje se zalévat chlorovanou vodou, ale dešťovou. Ideální je rozptýlené slunce nebo lehký polostín. Na plném slunci poroste také, ale musíte pohlídat, aby zem v horkých dnech nevysychala. Vřele doporučujeme vysazovat s mykorrhizou, zjara aplikovat pomalu rozpustná hnojiva a 2-3x za sezónu některé tekuté hnojivo s vysokým obsahem železa. Pěstujte neustále zamulčovanou. Mrazuvzdorná do cca -17°C.

Poslední revize 18-02-2010; 07-02-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.