Quercus myrsinifolia

Quercus myrsinifolia
Quercus myrsinifolia
bambusový dub (stálezelený dub)
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 4-6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Duby neodmyslitelně patří do naší krajiny, ať už pocházejí z Ameriky, Asie nebo jižní Evropy. Lemují naše rybniční hráze, zdobí smíšené lesy a zvláštní druhy a kultivary se těší oblibě ve velkých parcích a botanických zahradách.

Bambusový dub je poměrně vzácná dřevina, která se do světa příliš nerozšířila. Pochází z oblastí jižní Číny, Laosu a Japonska. Jedná se menší, stálezelený strom, jehož listy jsou velice podobné listům bambusu. Jsou podlouhlé a úzké, nové rašení je atraktivně bronzové a zralé listy mají středně zelenou barvu. Oproti například bobkovišním či portugalskému vavřínu, které lze v našich podmínkách bez problémů pěstovat jako stromy, které si i s kmenem stále zachovávají keřový růst co do tvaru koruny, bambusový dub má sám od sebe charakter stromu a bez dalších zásahů se přirozeně větví a vytváří krásnou, poměrně kompaktní a hustou, zaoblenou korunu.

Tento strom se v současnosti pěstuje ponejvíce v teplejších částech USA, v jižní Asii a výjimečně v mírnějších oblastech Evropy. Využívají jej zejména kreativní a ambiciózní zahradní architekti, kteří dokáží ocenit jeho kvality, jako jsou: stromová forma ale menší vzrůst, stálezelené olistění a hlavně celkově velice elegantní a uvolněné vzezření. Běžný člověk, pokud jej neuvidí v kompozici, která mu umožní vyniknout, jej v sezóně možná neocení. Ale jinak je tomu v zimě, kdy okolní stromy shodí listí a tento krasavec stojí v plném olistění jako hrdina a svými nádhernými bambusovými listy v chladných a mrazivých dnech dokáže, že stojí za uznání.

Bambusový dub není náročný na pH půdy, ale pro barvu listů doporučujeme spíše mírně kyselé prostředí a jako u všech stálezelených dřevin výborně odvodněnou, propustnou a živnou půdu. Tvarování je možné zjara po mrazech. Roste středně rychle a po zastřižení krásně houstne a lze jej řezem udržovat v menší velikosti. Je bezproblémový při zimních teplotách do -20°C a podle pěstitelů z chladnějších částí Evropy dokáže bez poškození přežít i krátkodobý silnější mráz. Před zimou a během zimy, pokud nemrzne, zalévejte!

Poslední revize 20-06-2010, 19-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus lusitanica
Quercus acutissima
Prunus lusitanica
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.