Dianthus 'CAN CAN'

Dianthus
Dianthus 'CAN CAN'
hvozdík, zakrslý karafiát
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled foto

Zakrslé hvozdíky (karafiáty) jsou odedávna barevným zpestřením letních záhonů. Odrůda Can Can nabízí zářivě červené květy, jejichž tvar je téměř totožný s klasickými řezanými karafiáty a velikost květů je více než poloviční: 5-6 cm v průměru. Kvete bohatě od poloviny léta na stoncích o výšce kolem 30 cm a krásně voní typicky karafiátovou vůní menší intenzity.

Hvozdík je nenáročná trvalka, ale pokud byste přesto uvítali pár zajímavých tipů na vypěstování co možná nejkrásnější rostliny, tady jsou:

1. Umístění: v přírodě se hvozdíky nacházejí na spíše sušších a osluněných stanovištích, najděte mu na vaší zahradě tedy co nejpodobnější místo. Má rád otevřený prostor a volné proudění vzduchu, nemá rád kolem sebe nahloučené skupinky jiných trvalek.

2. Zálivka: než zakoření, dbejte na pravidelné vlhčení země, ale nepřelévejte. Ranní zálivka je vhodnější, večerní zálivka by mohla probudit plísňové choroby, které budou mít celou noc na to, aby mu škodily.

3. Zem: nejraději neutrální reakce, ale lehké výkyvy k mírně kyselé nebo mírně zásadité mu nevadí. Zem musí být dobře odvodněná. Velmi šikovný trik je lehké vyvýšení v záhonu, čímž docílíte dobré odvodnění a můžete jej pěstovat i tam, kde máte vespod nepropustný jíl. A vyvýšení bude navíc vypadat pěkně.

4. Hnojení: klasické NPK nebo jiné pomalu rozpustné hnojivo s vyváženým poměrem živin 1:1:1 je vhodné. Jakmile začne nakvétat, můžete použít hnojiva s vyšším obsahem draslíku na zpevnění stonků. Dusíkatá hnojiva jsou od začátku léta nevhodná.

5. Podpora hustoty kvetení: zjara, jakmile začnou rašit a budou mít 7-8 lístků, je můžete zaštípnout na 5-6 lístků. Tím se rozvětví a i když vykvetou o něco později, budou bohatší a pevnější. Pokud si přejete spíše než množství květů velké květy, na jaře nevyštipujte a při tvorbě poupat omezte vylamováním jejich počet na jednom stonku. Můžete dosáhnout až o 2 cm větší květ.

Pokud po několika letech zjistíte, že rostlinka slábne a už není tak krásná jako zezačátku, snadno si vytvořte si novou řízkováním. Hvozdík nemá rád mulčování, při kterém kolem stonků zůstává vlhko. Mrazuvzdorný do cca -40°C.

Poslední revize 24-07-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Dianthus superbus KAHORI RED
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.