Magnolia 'J.C.WILLIAMS'

Magnolia
Magnolia 'J.C.WILLIAMS'
magnólie
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Magnólie
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Magnólie J.C.Williams se již pro mnohé sběratele a nadšené milovníky magnólií stala chloubou jejich zahrad. Není divu - květy této odrůdy jsou tak nádherné, že prostě nejde odolat. I mě natolik okouzlily, že v roce 2009 byly zvoleny pro atraktivní podklad naší reklamní billboardové kampaně. Jsou známá některá arboreta, kde tato magnólie roste a ve správný den květu u ní stojí fronta fotografů, kteří touží si tento skvost vyfotit v nejlepším stádiu. Ale zpět k rostlině.

Jedná se o křížence mezi M. campbellii a M. sargentiana var. Robusta, kteréžto obě jsou považovány za pravděpodobně nejhodnotnější magnólie vůbec. Tím daly vzniknout vskutku nádherné odrůdě, jež se pyšní velkými květy spolehlivě vybarveného odstínu plně růžové barvy, která zejména proti modrému nebi vypadá nepřekonatelně. Květ se otevírá doširoka a v plném rozevření může mít až 28 cm v průměru. Nese sytou, sladkou vůni.

Opadavé listy jsou široce vejčité, středně zelené a hustě pokrývají celý habitus rostliny. Mladé rostliny rostou vcelku rychle a s přibývajícím věkem se zpomalí a bohatě se větví. Tyto magnólie jsou v dospělosti vysoké keře či středně velké stromy s konečnou výškou i šířkou v našem klimatu kolem 6m.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po dokvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Mějte na paměti, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností jí tak vykopete hrobeček. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt – tato kráska není zrovna družná a je chamtivá - nemá ráda, když ji otravujete u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Ocení zamulčování kořenů, aby neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 15-09-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia 'SPECTRUM'
Magnolia  'VULCAN'
Magnolia 'AURORA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.