Rosa 'FAIRY QUEEN'

Rosa
Rosa 'FAIRY QUEEN'
růže polyantka
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - listopad
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
Jak udělat milovníka růží z někoho, kdo jim ještě nepřišel na chuť? Ukažte mu polyantky (floribundy). Jedná se většinou o nenáročné a přesto dech beroucí nízké keříky, hustě obsypané květy od konce jara až do zimy. V mírných zimách mohou mít poupata a sporadicky i několik květů ještě v prosinci.

Fairy Queen je další kousek z řady Fairy, tedy mnohokvěté polyantky se sytě červeno-purpurovými květy. Kvete hojně a bez přestání od června do listopadu. Listy jsou drobné, lesklé, středně zelené s viditelným vínovým okrajem. Na podzim se zbarvují do sytě vínové, zatímco rostlina stále ještě kvete. Roste pomalu a postupně vytváří hustý keřík s poléhavými větvičkami, takže se hodí do malé zahrádky nebo i do skalky.

Není nenáročná na údržbu, mezi běžnými polyantkami v řadě Fairy má odolnost vůči chorobám cca 80%. Přesto doporučujeme min. 1x měsíčně rostlinu ošetřit některým z fungicidních přípravků, aby si zachovala co nejkrásnější listy. Nemusí se stříhat, pouze je dobré zaštipovat odkvetlé výhony do nového silného pupenu nebo prvního paždí. Stříhání je možné zjara pouze pro tvarování nebo zmlazení. Nejsou náročné na půdní typ, přesto nejlepší výsledky docílíte hlubší, propustnou a vlhkou zemí, bohatou na humus. Hnojení během kvetení dokáže znásobit množství květů a zdraví listů. Výborně funguje Wuxal super. Plně mrazuvzdorné do cca -27°C.

Poslední revize: 05-11-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa  'DARK RED'
Rosa 'ROXY'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.