Viburnum 'PRAGENSE'

Viburnum
Viburnum 'PRAGENSE'
kalina pražská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Vždycky mě těší jakýkoli počin, díky kterému se o naší malé zemičce dozví i za hranicemi vlasti. Například když se u nás někomu podaří vyšlechtit pěknou rostlinu. Kalina pražská je jednou z mnoha krásných rostlin, které nás ve světě reprezentují. Vznikla v roce 1955 křížením kaliny vrásčitolisté a kaliny užitečné kde jinde než v Praze.

Jedná se o stálezelený keř, který nabízí lesklé, vrásnité, kopinatě podlouhlé listy délky 7-10 cm. Jejich zelená barva je mnohem měkčí než u jejího rodiče a působí příjemněji. Květy jsou téměř ploché laty složené z drobných bílých květů vykvétajících ke konci jara. Keř roste bujně do výšky i šířky cca 2,5m a pokud jej chcete mít hustý už jako mladou rostlinu, doporučujeme na začátku jara stříhat. Rostlina obráží velice vydatně. Listy jsou v zimě svěšené a mírně stočené, aby omezily odpar vody.

Tato kalina není náročná na půdní typ, ale jako každá stálezelená rostlina bude nejlépe vypadat a dobře prospívat, pokud jí dopřejete živnou, propustnou zem s mírně kyselou reakcí (přidejte rašelinu), aby měla stále zelené listy. Je velice odolná a uniká poškození mrazy až do teploty kolem -27°C.

Poslední revize 23-11-2010.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Viburnum rhytidophyllum
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.