Quercus cerris 'CURLY HEAD'®

Quercus cerris
Quercus cerris 'CURLY HEAD'®
dub cer, dub rakouský
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled foto
Duby neodmyslitelně patří do naší krajiny, ať už pocházejí z Ameriky, Asie nebo jižní Evropy. Lemují naše rybniční hráze, zdobí smíšené lesy a zvláštní druhy a kultivary se těší oblibě ve velkých parcích a botanických zahradách.

I mezi duby se najdou speciality, u kterých při pohledu na ně nedokážete uvěřit, že toto má nebo kdysi mělo něco společného s tím velkým stromem. Curly Head je jednou z nich. Je to nevšední novinka dubu rakouského, kde se opravdu nemusíte bát velkého stromu. Jedná se o zakrslou formu s nádherně kudrnatými listy, proto také název „Kudrnatá hlava“. Jeho listy jsou asi třetinové oproti základnímu druhu, tmavě zelené, velice lesklé a atraktivně krabaté. Na rostlině zůstávají seschnuté často až do jara.

Roste asi tak rychle,jako když šnek běží sprint, takže svého konečného maxima přibližně 3m, které je zatím jenom odhadované, se dožijete za pár desítek let. Jako zakrslý kultivar je vhodný do skalek a malých předzahrádek nebo do venkovních květináčů. I když roste pomalu, lze jej stříhat a jemně tvarovat třeba i na bonsai.

Dub cer zvládne širokou škálu půdních typů, dokonce roste dobře i na vápenitém podloží. Pouze nemá rád mokrou zem, je spíše suchomilný. Jakmile dobře zakoření, nevyžaduje zálivku ani v horkém létě. Většinou netrpí na choroby ani na škůdce. Pěstujte jej na plném slunci nebo v polostínu. Plně mrazuvzdorný do min. -24°C, ale pravděpodobně zvládne ještě o něco více.

Poslední revize 07-01-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Fraxinus excelsior  'CRISPA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.