Chamaecyparis pisifera 'BABY BLUE'

Chamaecyparis pisifera
Chamaecyparis pisifera 'BABY BLUE'
cypřišek hrachonosný
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:modrozelená a modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Baby Blue je zakrslá varianta známého a velice populárního cypřišku hrachonosného Boulevard.
Jeho jehlice jsou měkké, krátké a na větvičkách mírně stočené až převislé. Vypadají dvoubarevné – světle modře a tmavě zeleně proužkované. Celkový barevný pocit z keře je modrostříbrný.

Roste velmi pomalu, hustě a desetiletá rostlina může být asi půl metru vysoká a necelý metr široká. Nevyholuje a na přiměřeně vlhkém stanovišti jí neodsychá jehličí. Přirozený tvar je široce pyramidální s výrazně zaoblenou špičkou. Jedná se krásný keř do skalek, malých zahrádek a kompozic se menšími rostlinami typu zakrslých jehličnanů, drobnolistých stálezelených listnáčů a elegantních, pestrobarevných trvalek nízkého vzrůstu. Díky nápadné barevnosti bude vypadat efektně jako v kůrovém mulči, tak ve světlých kamínkách.

Je tolerantní vůči všem typům půd, ale nejlépe mu vyhovují vlhčí, mírně kyselé, humózní půdy. Pozor na přeschnutí půdy – výborně zvládá silné mrazy, ale nemá rád velká horka ve vysušené půdě. Nestříhá se. Plně mrazuvzdorný do -34°C.

Poslední revize 31-01-2011.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Chamaecyparis pisifera výška 20-30 cm
Český výpěstek
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Chamaecyparis pisifera výška 20-30 cm
Český výpěstek
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Chamaecyparis pisifera 'BOULEVARD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.