Ribes uva-crispa (r.grossularia) + ODRŮDY

Ribes uva-crispa (r.grossularia)
Ribes uva-crispa (r.grossularia) + ODRŮDY
angrešt
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
PĚSTOVÁNÍ

Angrešt je drobné bobulovité ovoce, jehož domovinou je Evropa a hojně se pěstuje v zemích se středně silnými či mírnými mrazy jako je Anglie, Německo a podle Wikipedie je bývalé Československo významnou zemí, kde se pěstuje. Jedná se o středně velký keř či nízký stromek s opadavými, laločnatými listy a ostrými trny podél větviček. Plody dozrávají v létě, jakmile jsou měkké na dotek. Angrešt potřebuje výslunné nebo pouze mírně přistíněné stanoviště a přestože poroste v téměř jakékoli zemi, doporučujeme pěstovat jej v živné, dobře propustné, nekamenité zemi, aby byl odolný běžným chorobám. U nás plně mrazuvzdorný.

POPIS ODRŮD

Captivator je středně pozdní, téměř beztrnná odrůda angreštu plodící od půlky přelomu července do začátku srpna. Má středně velké plody sytě vínově červené barvy. Chuť je velmi sladká pouze s mírnou ostrostí. Je silně odolná angreštovému padlí. Roste vzpřímeně a rychle, což ale neznamená, že má vyšší výnosy.

HINNONMÄKI jsou finské odrůdy. Jsou k dostání verze GUL se žlutými plody, RÖD s červenými a GRÖN se zelenými plody. Ve všech případech se jedná o velice chutné a voňavé plody střední velikosti a zráním v srpnu a vysokou produktivitou. Rostou vzpřímeně a snáze se trhají. Jsou dobře odolné padlí.

Invicta je anglická odrůda se zelenými až světle žlutými plody s hladkou slupkou. Plodí hojně a spolehlivě, chuť plodů je sladce navinulá a dobrá, středně sladká, výraznější než u červených odrůd. Zraje již v červenci a plody jsou velmi odolné praskání. Invicta je rezistentní vůči padlí.

Karát - česká odrůda červeného angreštu. Středně pozdní (červenec/srpen), téměř beztrnná, plody střední až velké, kapkovitého tvaru, sladké až sladkokyselé. Dužina chruplavá a šťavnatá. Bujný růst a vysoká odolnost chorobám. Vysoká plodnost.

Niesluchowski je vynikající raná odrůda angreštu z Polska. Chuťově představuje špičku mezi všemi, které jsme doposud pěstovali. Nese malé až střední, téměř kulaté plody tmavě vínově červené barvy již začátkem angreštové sezóny - od první poloviny července. Dozrává postupně, až 4 týdny, aniž by se plody začaly kazit. Jsou velmi sladké, bez kyselosti, slupka dostatečně pevná ale ne kožovitá. Výnosy jsou ohromné a množství plodů na mlaďoučkých rostlinách ohromující. Keř je vzpřímený a pevný, větvičky jsou trnité. ABSOLUTNĚ ODOLNÝ PADLÍ.

Prima®- silně rostoucí, středně raná odrůda (polovina července) se světle zelenými až nazlátlými plody výborné, sladké až sladkokyselé chuti. Je velmi odolná padlí a dává vysoké výnosy.

Reflamba je německá odrůda žlutozeleného angreštu s baculatými, téměř kulatými plody a hladší slupkou. Chuť je výborná, bez výrazné kyselosti, příjemně sladce navinulá. Dozrává od poloviny prázdnin. Plodí hojně a pravidelně a je odolná vůči americkému padlí.

Remarka je raná odrůda angreštu se středně velkými plody tmavě červenofialové barvy. Chuť je sladká s mírnou ostrostí. Dozrává již v červenci.

Resistenta® je velmi produktivní, žlutoplodá odrůda angreštu s medovou, sladkou chutí středně velkých plodů a příjemným aroma. Dozrává v srpnu. Je významně odolná padlí.

Poslední revize 12-02-2011; 31-01-2018; 20-02-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ribes uva-crispa (r.grossularia) Invicta - zelený rezistentní vk 60
Český výpěstek
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) Spinefree - červený beztrnný vk 60
Český výpěstek
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) Spinefree - červený beztrnný vk 60
Český výpěstek
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) Hinnonmäki Röd - červený
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) Captivator - červený beztrnný
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) Captivator - červený beztrnný
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) + ODRÙDY Hinnonmäki Röd - červený výška 20-40
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) + ODRÙDY Hinnonmäki Röd - červený
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ribes uva-crispa (r.grossularia) + ODRÙDY Captivator - červený beztrnný
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.