Alnus glutinosa 'LACINIATA'

Alnus glutinosa
Alnus glutinosa 'LACINIATA'
olše lepkavá
VZRŮST vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 15-20m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 6-8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče

Olše lepkavá je rychle rostoucí strom, který miluje vlhká stanoviště. V přírodě ji najdete poblíž řek a vodních toků. Laciniata je odrůda, která se od běžné olše liší atraktivními, nápadně vykrajovanými listy. Ty jsou opadavé, středně zelené, mírně lesklé a na podzim se mění do žluté. Zjara strom kvete zajímavými, světle zelenými jehnědami.

Pokud se olše přirozeně vysemení v přírodě, často utvoří vícekmenný strom. Naproti tomu stromy z kvalitních školek mají zapěstovaný pevný centrální kmen, aby více vynikla poměrně symetrická koruna pyramidálního tvaru. Díky rychlému růstu se používá kolem cest, do prázdných míst parků a do stromořadí, kde potřebujete za krátkou dobu udělat co nejvíce parády. Větvení je řidší, takže strom nevrhá temný stín.

Olše nejsou náročné na půdní typ. Spokojí se i s chudší půdou a pokud dobře zakoření, přestože milují stálé vlhko, snesou i letní přísušky. Nesázejte je do zamokřených míst – větší kořenové baly by nemusely přemíru vody po výsadbě zvládnout. Nově vysazované stromy s kmenem je nutné minimálně na 3 roky pevně vyvázat k opoře. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 17-02-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Betula pendula 'LACINIATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.