Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi') 'SEKKAN'

Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi')
Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi') 'SEKKAN'
kryptomérie japonská
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Sekkan je bez přehánění překrásný jehličnan. Je to odrůda čím dál tím oblíbenější kryptomérie. Tento stálezelený nízký strom nebo vyšší keř se vyznačuje atraktivní barvou nových přírůstků. Zatímco vnitřek keře je tmavě zelený, nové větve na plášti rostliny jsou výrazně sírově žluté a to nejenom při rašení zjara, ale během celého roku, než je vystřídají nové přírůstky.

Dostupné informace o rychlosti růstu tohoto skvostu si poněkud protiřečí, tak to vezmeme logicky. Pokud Sekkan Sugi roste rychle, vytvoří vcelku vytáhlý, nepříliš hustý stromek a v takovém případě vřele doporučujeme jarní střih po mrazech, aby zhoustla. Loňské větve zakraťte až o polovinu. Pokud roste pomalu, bude sama vytvářet pěkný a poměrně hustý keř a řez nebude nutný. Pokud jste však na zahradnických nůžkách závislí, můžete ji lehce zakrátit, aby získala ještě hezčí formu. Přirozený tvar je pravidelně kuželovitý, ale je možné ji tvarovat jakkoliv – viděl jsem i kulaté keře a vypadaly pěkně.

Snáší téměř každou půdu kromě zamokřené. Nejlépe prospívá v hluboké, živné, vlhké zemi. Pokud hnojíte, dávkujte opatrně, aby udělala pouze tak dlouhé výhony, které stihnout do zimy dozrát a nebudou choulostivé. Doporučujeme ukončit hnojení na bázi dusičnanů nejpozději na konci června. Je plně mrazuvzdorná do cca -27°C, ale dá předost stanovišti chráněnému před ostrými zimními větry.

Poslední revize 19-02-2011.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi') výška 40-50 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi') výška 40-50 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi') výška 60-80 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Cryptomeria japonica (syn. 'Sekkan Sugi') výška 60-80 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Picea orientalis 'AUREOSPICATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.