Abies koreana 'TUNDRA'

Abies koreana
Abies koreana 'TUNDRA'
zakrslá korejská jedle
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.6m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Tundra je zakrslým zástupcem korejské jedličky malebně polštářovitého růstu. Tento kompaktní jehličnan roste pomalu a velice hustě do symetrického, ploše kulovitého keře, který vypadá, že nemá žádnou vadu. Nikde mu nic nechybí, nic nepřebývá, prostě dokonalý. Neopadavé jehličky této jedle jsou lesklé a svěže zelené po celý rok, tedy jak na jaře při rašení, tak i v zimě za tuhých mrazů. Na rubu mají stříbrošedé ojínění, které na plášti rostliny není příliš znatelné, takže rostlině nekazí požitek z čerstvě zelené barvy.

Roste i bez jakéhokoli zásahu velmi pravidelně, hustě a pomalým tempem, takže ji můžete použít i do malé zahrádky. Bude krásná ve skalkách, korytech a menších zahradních kompozicích s jinými zakrslými rostlinami a nemusí to být pouze jehličnany. Za 10 let může mít výšku kolem 25 cm a šířku přibližně 40 cm. Nejlépe jí vyhovuje mírně kyselá zem (s přídavkem rašeliny), rovnoměrně vlhká ale v žádném případě vododržné. Pěstujte ji na slunci či v polostínu. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 21-02-2011.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Abies koreana  'BRILLANT'
Podocarpus lawrencei (syn. p.alpinus) 'BLUE GEM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.