Photinia x fraseri 'CAMILVY'

Photinia x fraseri
Photinia x fraseri 'CAMILVY'
blýskavka Fraserova
VZRŮST vyšší keř
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a rudá
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Blýskavka Fraserova je výsledkem křížení japonské maminky photinia glabra a čínského tatínka photinia serratifolia. První odrůdou vzešlou z tohoto křížení byl Red Robin a po nějakém čase, který potvrdil obrovský komerční úspěch, se začaly na svět drát nové selekce s mírně odlišnými vlastnostmi.

Camilvy je překrásná odrůda blýskavky, která se oproti původní odrůdě Red Robin liší v následujících vlastnostech: její neopadavé listy jsou při rašení zářivěji červené a po úplném otevření listů mají temnější, až téměř vínově červený odstín, přičemž Red Robin je spíše měděně červená. Jakmile listy v létě uzrají, změní se v temně zelenou barvu. Jsou větší a okraje jsou elegantně zvlněné. V polovině jara se zdobí středně velkými okolíky krémově bílých květů. Nové rašení zářivě červených mladých listů se děje minimálně 2x do roka. Camilvy se bohatěji větví a i bez stříhání drží poměrně kompaktní tvar a hustotu.

Jedná se o vcelku rychle rostoucí zelený keř, což se využívá v mírnějších oblastech odedávna do živých plotů. Můžeme udělat totéž, nebo ji vystavit na odiv například vedle jiných stálezelených keřů či stromů se sytě zelenými listy, aby dobře vynikl barevný kontrast. Roste rychle, takže pokud vám po neobvykle tuhé zimě omrzne, nebojte se ji sestříhnout, i hluboce, obrazí znovu a ještě hustěji. Řez provádějte zjara po mrazech – v březnu až dubnu. Pokud si přejete obnovit nové rašení červených listů, můžete ji znovu sestříhnout na začátku léta.

Má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště a živnou zem. Vzhledem k vysokému odparu vody z listů doporučujeme řádně zamulčovat nebo v letních měsících zálivku navíc. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Mrazuvzdorná do cca -23°C.

Poslední revize 19-04-2011; 03-02-2012; 24-10-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Photinia x fraseri výška 40-60 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Photinia x fraseri výška 40-60 cm, šířka 30-40 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Photinia x fraseri výška 80-100 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Photinia x fraseri 'CAMILVY' výška 60-80 cm, šířka 40-50 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Photinia x fraseri  'RED ROBIN'
Photinia davidiana (Stranvaesia davidiana)
Photinia x fraseri 'Cassini' PINK MARBLE®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.