Prunus 'SNOW FOUNTAINS'®

Prunus
Prunus 'SNOW FOUNTAINS'®
převislá okrasná třešeň
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče

Původně pojmenovaná Snofozam, tato překrásná převislá sakura dostala po zapsání do knihy patentů příjemnější obchodní název Snow Fountains®. A jméno říká vše – zjara své převislé větve, které často sahají až k zemi, pokud je nestříháte, obsype neuvěřitelným množstvím sněhově bílých, mírně voňavých, jednoduchých květů, takže vypadá jako přetékající fontána. Po odkvětu nastoupí klasicky třešňové, úzce vejčité a při okrajích lehce pilovité listy. V sezóně jsou trávově zelené a na podzim, před opadáním, se změní do pestré palety více barev najednou: žluté, oranžové a několika odstínů červené.

Roste středně rychle a roubovaná na vrcholu kmene už pouze zahušťuje fontánu převislých větví. Pokud si přejete mít stromek hodně široký, můžete jej okamžitě po odkvětu zakrátit, čímž se větve trochu zvednou a namísto dlouhých vlasů bude tvořit kaskády ramen do šířky a za čas z ní můžete vymodelovat třeba pěkný deštník.

Přestože bude naprosto spokojená i v trávníku, potřebuje vlhčí, dobře vydrenážovanou zem. Pokud jí tedy vyhovíte a umístíte ji do zamulčovaného záhonu, odvděčí se vám bohatším a zdravějším olistěním i květy a i vy budete mít méně práce se sekáním trávy pod dlouhými větvemi. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorná až do cca -34°C, zřejmě ještě o něco více.

poslední revize: 29-07-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus subhirtella  'PENDULA'
Malus 'RED JADE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.