Leucothoe fontanesiana 'Howw' WHITEWATER®

Leucothoe fontanesiana 'Howw'
Leucothoe fontanesiana 'Howw' WHITEWATER®
leukotoe
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a krémová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Velmi zajímavý a okrasný druh leucothoe patří do vřesovištní rodiny, kam náleží např. rododendrony či azalky a kalmie. Jedná se u nás o relativně novou rostlinu, která si svými nádherně vybarvenými listy a hlavně dobrou odolností vůči mrazům získává čím dál více příznivců. Novinkovou odrůdu Whitewater vyšlechtil v Jižní Karolíně v USA již v roce 1989 Bob H.Head, ale teprve v roce 2009 ji spolu s patentem nabídl na trh. V USA je chráněna patentem č. PP18,396 a v Evropě pod PBR EU20091532. Její množení podléhá licenci.

Leucothoe Whitewater® je stálezelený, vcelku bujně rostoucí nižší keřík s atraktivně zbarvenými listy. Ty jsou podlouhle elipčité, krémově bíle panašované při okrajích, zjara raší růžové, bronzové a zelené a v létě dozrávají na tmavě zelenou s krémovým lemem. S příchodem chladnějšího počasí na podzim a v zimě nabírá růžové a purpurové odstíny v rozličném množství – na vrchních listech po celé ploše a na spodních pouze při okrajích. Tato odrůda spolehlivě a bohatě kvete bílými, konvalinkovými květy podobnými pierisům ve svěšených hroznech. Květy rostlinu vysilují a po odkvětu doporučujeme odkvetlé větvičky radikálně zakrátit. Keřík může vytvářet dlouhé výhony, které lze kdykoli od jara do konce léta zastříhnout pro kompaktní tvar.

Whitewater slaví úspěch zejména v zemích, kde jiné odrůdy této skupiny trpí na houbová onemocnění, protože Whitewater je vůči nim velice odolné. U nás se tento keřík díky svému nízkému růstu a bohatému větvení a olistění používá hojně jako půdopokryvná dřevina pod vyšší keře či stromy, nebo do společenství vřesovištních rostlin, protože vyžaduje stejný typ půdy: lehkou, kyselou, rovnoměrně vlhkou ale nepodmáčenou, a dostatečně živnou. Není vhodný na celodenní slunce, dobře mu dělá rozptýlené světlo či polostín a stín. Můžete jej pěstovat i ve větším venkovním květináči. Mrazuvzdorné do cca -27°C.

Poslední revize 15-12-2011
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Leucothoe fontanesiana 'Howw' výška 30-40 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Leucothoe fontanesiana  'RAINBOW'
Leucothoe fontanesiana 'MAKIJAZ'<sup>PBR</sup>
Photinia davidiana 'PALETTE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.