Malus domestica 'PINOVA'

Malus domestica
Malus domestica 'PINOVA'
jabloň - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Pinova je velice chutná a úspěšná odrůda jablek z Drážďan z roku 1986. Jedná se o výsledek úspěšného programu křížení jabloní Golden Delicious, Cox’s Orange Pippin a Duchess of Oldenburg. Od každé z nich získala ty nejlepší vlastnosti, takže výsledná Pinova je odolná strupovitosti, je lépe skladovatelná než Golden Delicious a nabízí atraktivní zbarvení spolu s vyváženou chutí.

Pinova je pozdní jablko střední velikosti dozrávající v říjnu, které lze konzumovat čerstvě utržené, ale nejlépe chutná až po alespoň 2-3 týdnech uležení. Chuť je vynikající, sladká s vyváženým poměrem kyselinkové ostrosti, dužina je světlá, šťavnatá a křupavá. Barva slupky je žlutá s proměnlivým červeným a tmavě oranžovým žíháním. Jablka Pinova lze skladovat ve sklepě až do dubna a ve skladech s řízenou atmosférou vydrží až do června.

Jabloně se stříhají v zimě, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Plodí převážně na vodorovně vedeném dřevě. Je cizosprašná, takže je nutná další odrůda, která opyluje její květy. Dobrými opylovači jsou: Elstar, Golden Delicious, Gloster 69, Idared, James Grieve, Melrose, Sampion a další. Roste spíše pomalu a tvoří širší korunu. Plodí každoročně a bohatě. V létě probírejte plody. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 30-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'JONAGOLD'
Malus domestica 'JAMES GRIEVE RED'
Malus domestica 'FUJI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.