Thuja occidentalis 'TINY TIM'

Thuja occidentalis
Thuja occidentalis 'TINY TIM'
zerav západní, thuje
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Tiny Tim je zakrslá thuje kulatého tvaru z roku 1955, podobná odrůdě Golden Globe, ale sytě zelené barvy. Jedná se o stálezelený jehličnan, který roste velmi pomalu a na zimu se barví do bronzového odstínu. Vhodná do skalek a malých zahrádek stejně jako do venkovních kontejnerů, výborně vypadá obsypaná tmavou kůrou nebo naopak světlými kamínky. Běžná výška se pohybuje kolem půl metru, v dospělosti lehce přesáhne 1 metr výšky i šířky.

Díky pomalému růstu není potřeba stříhat, ale můžete ji tvarovat kdykoli od začátku jara do začátku léta. Není náročná na půdní typ, snáší kyselou i alkalickou reakci, ale nesnese vlhkostní extrémy: zem nesmí být ani podmáčená a ani vysušená (zejména v létě), měla by tendenci prosychat. Pro dosažení krásné rostliny doporučujeme pěstovat ji neustále zamulčovaný. Mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 31-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Thuja occidentalis 'GOLDEN GLOBE'
Thuja occidentalis 'TEDDY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.