Syringa x persica 'LACINIATA'

Syringa x persica
Syringa x persica 'LACINIATA'
šeřík perský
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Perský šeřík je velkou zvláštností, která si najde své místo jak mezi sběrateli, tak i mezi mnoha milovníky kvetoucích rostlin. Jedná se o křížence syringa afghanica a syringa laciniata, přičemž tato odrůda, nazvaná stejně jako druhové jméno druhého rodiče Laciniata, se zdobí krásnými, jemně dělenými, opadavými listy. Jsou světle až středně zelené, menší a i když rostlinu pokrývají vcelku hustě, keř má nadýchaný, lehce vzdušný efekt, aniž by byl prutovitý.

Květy tohoto šeříku se uspořádáním ve vzpřímených latách podobají květenstvím kanadských šeříků, jednotlivé kvítky jsou trubkovité, s protaženými konci okvětních plátků, doširoka rozevřené jako květy hyacintů. Jejich barva je světlounce levandulová. Krásně voní. Keř roste středně rychle a pro pěkný tvar je rozumné jej zamlada stříhat na pevnou kostru, později si již sám drží pěkný tvar. Řez provádějte nejlépe začátkem léta ihned po odkvětu, nebo zjara před rašením, čímž většinou omezíte kvetení v daném roce.

Šeříky jsou vcelku nenáročné na půdní typ, ale nejlépe jim vyhovuje živná, hluboká půda, dobře odvodněná. Reakce by měla být neutrální až mírně zásaditá (lehce vápenitá půda jim prospívá). Tento šeřík pěstujte na plném slunci a řežte jej pouze lehce. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 09-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Syringa josikaea
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.