Lycium barbarum 'SWEET LITTLE BERRY'

Lycium barbarum
Lycium barbarum 'SWEET LITTLE BERRY'
kustovnice cizí
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Ovoce
Rarity
náhled fotonáhled foto

Kustovnice je rostlina původem z Mongolska a Číny a už nějakou dobu je velkým hitem mezi příznivci zdravé výživy a alternativní medicíny. Není divu, protože se pokládá za léčivou rostlinu nového milénia. O zdravotních účincích si jistě najdete mnoho informací na internetu, za všechny uvedeme zejména její antioxidační účinky, čistí krev, plíce, vyrovnává meridiány ledvin a jater, zlepšuje zrak a mnoho dalšího.

Jedná se o opadavý, trnitý keř s dlouhými výhony, které se neumí vinout a po čase přepadají. Listy jsou 3 až 6 cm dlouhé ale úzké, svěže zelené až šedozelené a některé zdroje uvádějí, že by mohly obsahovat toxin, což není důležité, protože tato rostlina se pěstuje pro jedlé plody. Ty se tvoří na konci léta. Mají sytě oranžovou barvu, jsou drobné, protáhl oválné a lesklé a jakmile dozrají, samy při sběru padají do ruky. Odrůda Sweet Little Berry se pyšní svou chutí, neboť u ní byla výrazně potlačena hořkost divoce rostoucího druhu, takže lze konzumovat i čerstvá bez nutnosti předchozího usušení, kterým se hořkost dříve eliminovala.

Kustovnici je nutné pěstovat v dobře vydrenážované půdě na plném slunci, nemá ráda podmáčenou zem a vlhký, nehybný vzduch. Zem preferuje alkalickou až neutrální. Pěstuje se snadno – nemá žádné nároky, zjara ji můžete zastříhat, aby více větvila. Plodí již tříleté rostliny. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 13-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.