Pinus nigra 'MARIE BREGEON'

Pinus nigra
Pinus nigra 'MARIE BREGEON'
zakrslá borovice černá
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Po velkém úspěchu, který zaznamenal švýcarský šlechtitel borovic Henri Bregeon v devadesátých letech s odrůdou BREPO®, přichází tento člověk s další zakrslou borovicí, podobnou, ale s několika vylepšenými znaky. Jedná se o výsledek cíleného křížení vlastních selekcí borovice černé a borovice hustokvěté a je překvapivé, že i přes mezidruhové křížení jí byl ponechán druhový název nigra. Odrůdové jméno šlechtitel zvolil opět po dalším rodinném příslušníkovi – Marie Bregeon - a od roku 2001 je patentována pod číslem PP13,870.

Tato borovice je pomalu rostoucí jehličnan, který ročně přiroste o 5-9 cm, čímž se řadí mezi zakrslé kultivary. Nabídne dlouhé, nepříliš tuhé a lehce spirálovitě protočené jehlice měkce zelené barvy, které na rostlině vydrží 3-4 roky na rozdíl od odrůdy BREPO®, jež je nahrazuje někdy již po 2 letech. Přirozeně tvoří velice elegantní, kulovitý tvar bez stříhání a hustý, kompaktní habitus.

Svým nevšedním vzhledem lze použít jako menší solitéru do malé trávníkové plochy stejně jako do japonské zahrady. Je ideální do větších skalek, do kontejnerů, výborně se vyjímá v kompozicích s vysypanými oblázky, kamínky nebo pískem. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Šlechtitel uvádí naprostou mrazuvzdornost do -30°C, ale předpokládá se, že zvládne ještě více.

Poslední revize 14-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'
Pinus mugo 'VARELLA'
Pinus densiflora 'LOW GLOW'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.