Kalmia angustifolia 'RUBRA'

Kalmia angustifolia
Kalmia angustifolia 'RUBRA'
mamota úzkolistá
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rododendrony, azalky a mamoty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Z jihovýchodní části USA k nám přišly úzkolisté mamoty, tedy drobnolistější verze mamot (kalmií), které už od nás dobře znáte. Jedná se o stálezelené, nesmírně otužilé keře, jejichž listy připomínají zdrobnělinu vavřínu.

Odrůda Rubra je jednou z nejznámějších úzkolistých mamot. Nese sytě růžově purpurové až purpurově červené květy pouze o něco menší než ty, které jsme si oblíbili na mamotách širokolistých. Poupata se tvoří již v předcházejícím roce na podzim a spolehlivě přezimují do jara. Protože vykvétají poměrně pozdě – většinou až v červnu, rostlině mezitím narašily nové výhony s listy, takže květy jsou až v patře pod nimi, ale přesto jsou velice dobře vidět. Rubra roste kompaktně do polštářovitého tvaru se vzpřímenými větvemi. Listy jsou neopadavé, sytě zelené a úzké. Keř snadno vynikne v malých zahrádkách nebo venkovních kontejnerech na terasách či balkónech.

Mamoty vyžadují typickou vřesovištní půdu, tj. kyselou, lehkou, dobře odvodněnou zem. Má množství velice jemných povrchových kořenů, které při výsadbě nesmíte utopit pod terénem a ani nesmí být nikdy vystaveny přímému slunci, takže je nutné ji mít neustále zamulčovanou. Má ráda plné slunce, kde se nejlépe vybarví květy. Dopřejte jí vlhko a v suchých letních měsících ji raději občas ručně zalijte a nečekejte na déšť.

Hnojení je možné na jaře a od konce léta, kdy se začnou tvořit poupata na další rok, stejnými hnojivy jako na rododendrony a azalky. Používejte pouze ve vodě rozpustná hnojiva, nebo granulovaná dlouhodobá, která nepopálí jemné kořínky na povrchu. Stříhání není nutné, ale je možné co nejdříve po odkvětu. Naprosto mrazuvzdorná do neuvěřitelných -44°C.

Poslední revize 23-02-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Kalmia angustifolia
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Kalmia angustifolia 'GNOM'
Kalmia latifolia 'BRIDESMAID'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.