'Obrubnick'

'Obrubnick'
SKRYTÝ OBRUBNÍK
Tzv. skrytý obrubník je ideální pomocník při tvorbě zahrad. Umožňuje oddělit od sebe dvě plochy, které by neměly přesahovat jedna do druhé ať již esteticky nebo fyzicky. Je výborný pro oddělení trávníkových ploch od záhonů a výsadbových míst, kde používáte kůru či kamínky. Zajistí vám neprorůstání trávníku do záhonu a zároveň zamezí průniku mulčovacího materiálu do trávníku. Používá se i na oddělení dlažby od trávníků či záhonů. Neviditelným se stává tím, že ve výsledku vidíte pouze cca 3mm tenkou hranu, která natolik splyne s okolím, že lem se stává neznatelným.

Je vyroben z pevného a pružného plastu (polypropylen) a lze ponechat jak rovný, tak i ohýbat do obloučků a tím snadno modelovat tolik žádané oblé tvary záhonů. Jeho barva je tmavě šedočerná.

Instalace je jednoduchá a nevyžaduje žádnou předchozí zkušenost. Vyznačte si lem, kde chcete vytvořit hranici. Zde udělejte kolmý zářez do takové hloubky, jak je obrubník vysoký. Potom ze strany, kde bude mulč či jiná výplň, rýčem či ostrou lopatou sejměte vrstvu země až ke kolmému zářezu. Vznikne schod, do kterého obrubník vložíte tak, aby se jeho vysoká hrana dotýkala kolmé stěny zářezu a upevňovací jazýčky ležely na zemi.

Obrubník se do země připevňuje buď pomocí plastového kotvícího kolíku, který není součástí balení a prodává se zvlášť na kusy, nebo pomocí běžného stavebního hřebíku, ideálně 120 mm dlouhého, který vyjde výrazně levněji než plastový kolík a lépe se s ním pracuje.

Je ideální používat pod kůru, kačírek či jiný ozdobný materiál mulčovací textilii, která zabrání prorůstání plevele. Tuto textilii dotáhněte pod jazýčky obrubníku až k jeho hraně. Obrubník pak upevněte kotevními kolíky, které se používají většinou 3 ks na 1m obrubníku při rovném tvaru. Kolíky postupně přidávejte, pokud modelujete oblejší tvar, aby dobře držel.
náhled fotonáhled fotonáhled foto
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
 'Obrubnick' obrubník 45 mm výška 1m délka
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.