Juniperus scopulorum 'BLUE HEAVEN'

Juniperus scopulorum
Juniperus scopulorum 'BLUE HEAVEN'
jalovec skalní
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jalovce jsou velmi užitečné a nenáročné keře našich zahrad. Většinou od nás vyjma zalévání v prvním roce po výsadbě vůbec nic nepotřebují. Jalovec skalní pochází ze Skalistých hor USA a Kanady, kde tvoří, podobně jako u nás například smrky, rozsáhlé porosty. Od svých podobných příbuzných juniperus virginiana či juniperus horizontalis se liší v několika detailech, které pro oko běžného zahradníka nejsou příliš důležité.

Blue Heaven je fantasticky vybarvená odrůda jalovce skalního. Jedná se o neopadavý jehličnan pomalejšího růstu a omezené výšky v dospělosti, takže se vejde i do menších zahrad a kompaktních zahradních aranžmá. Jeho barva je výrazně až svítivě ocelově namodralá a šupinaté listy (jehlice) jsou naměstnané podél větviček, takže vytváří vzpřímené provázky barevných větví, které jsou nesmírně příjemné na dotek, neboť jsou měkké (na rozdíl od mnoha jiných jalovců).

Roste sloupovitě do stěsnaného, spíše užšího kužele. Plody jsou podobné hráškům sivé barvy. Celý keř voní svou typicky jalovcovou silicí. Na zimu se jeho modravá barva ještě více zvýrazňuje do modrostříbrné, aniž by tmavnul nebo hnědnul, jako mají v zimě některé jiné jehličnany ve zvyku.

Jalovce snáší jakoukoli půdu vyjma podmáčené. Nejlépe se jim daří na slunných či pouze mírně přistíněných místech, kde nebudou ztrácet tvar. Po zakořenění snáší i dlouhodobá sucha a silný vítr. Řez není potřeba, ale může se provádět zjara před rašením, nebo na konci léta. Plně mrazuvzdorný do cca -40°C.

Poslední revize 16-07-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Juniperus scopulorum 'WICHITA BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.