Lithodora diffusa 'GRACE WARD'

Lithodora diffusa
Lithodora diffusa 'GRACE WARD'
kamejka
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ inkoustově modrá
DOBA KVETENÍ duben - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kamejka je nízká, půdopokryvná trvalka, která v běžných a mírných zimách neopadává. Nese tučné, tmavě zelené listy na poléhavých stoncích, které se rozprostírají do stran a přepadají přes okraje vyvýšených záhonů, teras a květináčů.

Odrůda Grace Ward nese drobné, ale velmi efektní zvonkovité květy temně modré barvy, které se objevují od půlky jara do začátku léta. Pro sytou barvu květů dává přednost kyselé půdě na rozdíl od ostatních druhů kamejek. Je výlučně poléhavá - půdopokryvná a nese úzce čárkovité, dužnaté, rozmarýnu podobné, tmavě zelené a lesklé listy.

Kamejky jsou skalkové rostliny, které potřebují dostatek slunce a dobře propustnou půdu, aby ve vlhkých zimách neshnily. Nevadí jim větrné stanoviště, protože její tučné listy akumulují vodu, ze které žijí v době letního sucha. Po odkvětu je užitečné rostlinu zastříhat do kompaktního tvaru, aby nevyholovala zprostředka. Mrazuvzdornost se liší podle půdních podmínek, ale většinou je dobře odolná až do cca -27°C.

Poslední revize 16-08-2012; 20-03-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Campanula garganica 'FILIGREE' Light Blue
Lithodora diffusa 'HEAVENLY BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.