Kniphofia 'MANGO POPSICLE™'

Kniphofia
Kniphofia 'MANGO POPSICLE™'
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:zlatá a žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Sérii mnohokvětů Popsicle™ vyšlechtili v americké školce TerraNova Nurseries a krom krásy květů vyniká skvělou mrazuvzdornosti stejně jako odolností vůči těžším půdám - jinými slovy skvělá kombinace pro české a slovenské zahrady. Výraz popsicle znamená nanuk, ale asi bych nedoporučoval květy olizovat ani skladovat v mrazáku :-)

Mnohokvět Mango Popsicle™ je dle mého soudu asi nejpovedenější odrůda celé 'nanukové' série. Nese sytě zlatavě oranžové květy, jež věrohodně imitují barvu dužiny zralého manga. Květenství jsou vzpřímené klasy a vykvétají většinou od poloviny července. V případě výborných pěstebních podmínek (hlavně dostatečně živná zem) kvete bez přestávky až do září - doporučujeme odřezávat odkvetlé stonky. Květy se otevírají zespoda nahoru. Stonky jsou pevné, téměř kulaté a dosahují kolem 50 cm a ve větru ani dešti se neohýbají. Listy jsou sytě zelené, úzké a čárkovité, připomínají listy denivek, jen jsou tužší.

Mnohokvět se pěstuje na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Přesto z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že řada Popsicle™ je vyzkoušená i v horších = těžších půdách, které zvládá na výbornou a nadále se rozrůstá. Pouze pozor na slimáky - jakmile se začnou u země tvořit poupata, okamžitě je ucítí a jdou je spást. Nejsou líní v noci vyšplhat ani na vysoký stonek, když to u země nestihli. Výborná mrazuvzdornost do -24°C, možná i o pár stupňů níže.

Poslední revize 08-09-2012; 04-12-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Kniphofia 'PINEAPPLE POPSICLE™'
Kniphofia 'SHINING SPECTRE'
Kniphofia 'POCO™ Orange'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.