Wisteria sinensis (syn. 'Caroline') 'AMETHYST'

Wisteria sinensis (syn. 'Caroline')
Wisteria sinensis (syn. 'Caroline') 'AMETHYST'
vistárie čínská
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 7-9m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto

Vistárie čínská je bezesporu královnou mezi popínavými dřevinami. Kvete brzy zjara, většinou s příchodem teplých dnů dubna, na holých kmenech bez listí. Odrůda Amethyst nese bohaté, široké hrozny sytě fialových květů o délce cca 20 cm. Jsou velmi voňavé a kvetou po dobu 4-5 týdnů, takže se potkají i novým rašením listů. Ty jsou opadavé, lichozpeřené, mladé jsou bronzové a zralé šťavnatě zelené. Oproti základnímu druhu mají navíc červené řapíky a o něco menší, kulatější jednotlivé lístky. Po květech následují lusky, které jsou jedovaté. Dobře zakořeněné a starší rostliny nabízí v teplém létě spolehlivé, druhé kvetení od začátku až do konce prázdnin, tentokrát již na pozadí plně olistěné rostliny.

Kmen obtáčí kolem své opory po směru hodinových ručiček = doprava. Pokud se naučíte ji stříhat, pokvete ještě bohatěji - fígl je v tom, že kvete na tzv. trnech - krátkých výhoncích směřujících do stran. Nejdelší výhon zkraťte po odkvětu silně, postranní na 2-3 listy, v létě už pouze zkraťte postranní trny stejným způsobem. Dokonce pro lepší kvetení pomůže i omezený prostor pro kořenový systém. I v případě, že je pěstovaná jako stromek, je to liána a její dřevo je po mnoho let velmi ohebné a potřebuje silnou oporu.

Poroste ve vlhké, kyselé zemi, mírně humózní. Přemíra živin se projeví bujným olistěním na úkor kvetení. Mladé rostliny potřebují chráněné místo, starší a kmínkové rostliny jsou plně mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 10-09-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Wisteria sinensis
Wisteria floribunda ('Issai') 'DOMINO'
Wisteria brachybotrys 'IKO YAMA FUJI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.