Cedrus deodara 'ROBUSTA GLAUCA'

Cedrus deodara
Cedrus deodara 'ROBUSTA GLAUCA'
cedr himálajský
VZRŮST vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 10-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 5-7m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto

Himálajský cedr je zřejmě nejpůvabnějším druhem cedru. Odrůda Robusta Glauca pochází z Itálie a nese poměrně dlouhé jehlice výrazně modrozelené barvy, která přechází až do modrostříbrné. Mladé jehličí je hráškově zelené. Za výjimečnost tohoto cedru se považuje stavba stromu, neboť je mohutnější s viditelně pevnějšími větvemi a není tak rozevlátý a převislý jako u základního himálajského cedru. Silné větve podél kmene vyrůstají téměř v úhlu 90°či lehce vystoupavě a dále přirůstají do stran, kde se časem mírně svěsí.

Cedr Robusta Glauca roste středně rychle a jako většina cedrů i tento přirůstá dvakrát během vegetační sezóny. Tvar je pyramidální, v mládí velmi pravidelný a odhadovaná výška ve středoevropských podmínkách se pohybuje kolem 13m výšky při třetinové až poloviční šířce. Na jaře před rašením je možné je vytvarovat řezem. Má rád plné slunce a rozumně propustnou půdu, je jedno jaké pH reakce. Tato odrůda je znatelně odolnější mrazům a udává se mrazuvzdornost až -27°C.

Poslední revize 14-09-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cedrus atlantica f. 'GLAUCA'
Cedrus libani 'GLAUCA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.