Ilex aquifolium 'SILVER MILKBOY'

Ilex aquifolium
Ilex aquifolium 'SILVER MILKBOY'
cesmína ostrolistá - samčí
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:zelená a krémová a žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené listnáče a nabízí vám co možná nejširší sortiment velmi kvalitních, otužilých rostlin. Cesmín existuje velká spousta druhů a kultivarů a my pro vás vybíráme ty nekrásnější a odolné.

Cesmína Silver Milkboy pochází z Anglie a jedná se o nápadnou a přitom velmi elegantní, pestrolistou odrůdu základní cesmíny ostrolisté. Její tuhé, neopadavé listy jsou sytě zelené při okrajích a krémové až žlutavé uvnitř, velmi lesklé. Kraj listu je zvlněný, zakončený několika pichlavými hroty, které nejsou nebezpečné, ale za oko na silonkách možná zodpovědné budou. Droboučké květy tvoří v polovině jara a znovu od poloviny léta, i když vcelku nepravidelně. Pokud ale vykvete, na podzim se obsype množstvím sytě červených korálků nejedlých plodů, přestože se jedná o samčí rostlinu. Můžete ji použít i jako opylovače pro jiné samičí odrůdy ze skupiny ostrolistých nebo jejich kříženců.

Silver Milkboy roste středně rychle do kuželovitého tvaru a má žlutozelenou barvu mladých větví. Pro pěkný tvar je dobré ji stříhat. Na jaře, po nebezpečí mrazů, se provádí řez na podporu nového rašení a v polovině léta, nejpozději do konce července se provádí tvarovací řez. Pouze pokud ji pěstujete jako opylovače, dejte pozor, abyste neodřezali kvetoucí větvičky ještě před opylením samičích rostlin.

Pěstujte cesmíny přednostně v kyselé, propustné, dobře odvodněné ale vlhčí, nevysychavé zemi, bohaté na živiny. Nejraději mají plné slunce či polostín, pestrolisté druhy je lépe chránit před přímým zimním sluncem výsadbou do polostínu nebo zimního stínu. Rozrůstají se hlavně do stran, takže jim dopřejte dobrou půdu nikoli do hloubky, ale do šířky. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. Dobře mrazuvzdorná do cca -25°C, krátkodobě snese i o něco silnější výkyv.

Poslední revize 23-11-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ilex aquifolium  'ARGENTEA MARGINATA'
Ilex aquifolium 'NORTHERN LIGHTS'
Ilex aquifolium 'MYRTIFOLIA AUREA MACULATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.