Coreopsis rosea 'AMERICAN DREAM'

Coreopsis rosea
Coreopsis rosea 'AMERICAN DREAM'
krásnoočko růžové
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární, nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. K těm spolehlivě mrazuvzdorným patří i druh pojmenovaný růžové krásnoočko, jehož domovinou je oblast táhnoucí se od kanadské provincie Nova Scotia až do amerického státu Maryland. Velmi užitečnou vlastností vedle výborné odolnosti nízkým teplotám je i jeho láska k vlhkému prostředí, neboť roste u písčitých břehů vodních toků, kde se volně rozrůstá.

American Dream je atraktivní odrůdou tohoto krásnoočka a přestože v překladu znamená americký sen, stalo se trvalkou roku 1997 v Holandsku. Na jaře vyraší tenkými provázkovitými listy do bohatého trsu, který se brzy změní v nadýchaný polštář mechově zelené barvy. Vypadá úchvatně vysazen v písku nebo zasypaný světlými kamínky, které jeho barvu ještě umocní. Přibližně od poloviny července se na koncích tenoučkých stonků o výše necelých 30 cm objevují výrazně růžové, jako droboučké kopretiny vypadající květy se žlutými středy a kvetou vytrvale minimálně do konce září i později, pokud je slunečné a teplé počasí.

Toto krásnoočko je ideální pro naši zemi, neboť miluje vlhké prostředí, které je způsobené málo propustnou, jílovitou půdou. Stačí vrchní vrstvu země smíchat s trochou písku, aby nelepila a buďte si jistí, že do dvou let se u vás krásnoočko tak dobře zabydlí, že jej za dalších pár let budete moci nabízet sousedům, neboť v dobrých podmínkách spolehlivě expanduje svými oddenky a bez kontroly vytvoří souvislý půdní pokryv. Hnojení netřeba, pH půdy je mu jedno. Jen nenechat vyschnout a pěstovat na plném slunci. Je vhodné i do venkovních květináčů. Mrazuvzdorné do min. -30°C, některé prameny uvádějí i silnější odolnost.

Poslední revize 01-12-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis  'LIMEROCK PASSION®'
Gypsophila muralis 'GYPSY PINK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.