Pyrus salicifolia 'PENDULA'

Pyrus salicifolia
Pyrus salicifolia 'PENDULA'
hrušeň vrbolistá
VZRŮST nízký strom
 převislý/kaskádovitý
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:modrostříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Z oblastí jihovýchodní Evropy, Malé Asie a Kavkazu pochází tato unikátní forma hrušně. V chladnějších částech Evropy je velmi oblíbená, neboť svou stavbou stejně jako olistěním lze snadno zaměnit s olivovníkem. Proto ji často najdete v zahradách, kde si jejich majitelé přáli něco, co jako oliva vypadá, plody to samozřejmě mít nebude , ale bez problémů to zvládne naše klima.

Hrušeň vrbolistá Pendula je tou pravou alternativou pro milovníka toskánské flóry, neboť nabídne úzké, podlouhlé listy modrozelené barvy se stříbřitým nádechem a nepravidelně rozcuchané větve, kterými směřuje převážně dolů, ale o přísně převislém habitu, jak jej známe například u smuteční vrby, nemůže být řeč. Na jaře kvete později než ostatní ovocné stromy, většinou zároveň s novými listy. Květy jsou středně velké, vonné, bílé s 5 okvětními plátky a po nich následují drobné, kulovité, nejedlé hruštičky. Tento strom je podobný hlošině úzkolisté, na rozdíl od které nenese trny, má hladké větve a je podstatně menší.

Hrušeň vrbolistá není náročná na pěstování a je velmi otužilá. Má ráda slunce a středně živnou, spíše vyhřátou půdu. Dobře zvládá sucho a lze ji pěstovat i ve větším květináči, kde bude za několik let po výsadbě potřebovat každoroční hnojení. Pro nejlepší efekt ji doporučujeme v mládí každý rok zjara po odkvětu radikálně seřezat na cca 10-20% délky loňských větví, aby bohatě narostla a byla hustě olistěná. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 17-12-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pyrus salicifolia výška kmene 120 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Pyrus salicifolia výška kmene 120 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Elaeagnus angustifolia
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.