Weigela florida 'Verweig 3' MINOR BLACK®

Weigela florida 'Verweig 3'
Weigela florida 'Verweig 3' MINOR BLACK®
vajgélie květnatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ purpurová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

I mezi vajgéliemi lze najít zakrslé odrůdy nižšího růstu, které uplatníte v malých zahrádkách a všude tam, kde nestojíte o dřevinu vhodnou do plotu a k zakrytí nevzhledných míst. Odrůda MINOR BLACK® je následovnicí velmi úspěšného šlechtitelského počinu pojmenovaného MONET®, se níž v roce 2006 přišel Holanďan Bert Verhoef.

V případě novinky MINOR BLACK® se jedná rovněž o zakrslou odrůdu, kterou na rozdíl od pestrolistého MONETu zdobí tmavé listy. Jsou široce elipčité, opadavé a při rašení na jaře mají temně vínovou barvu. Začátkem léta se starší listy barví do temně olivově zelené, zatímco vínové jsou opět jen ty nové a osluněné na plášti keře. Na konci května a v červnu bohatě vykvétá sytě purpurovými, trubkovitými květy na období 2-3 týdnů. Kvetení se často opakuje ještě na konci léta, i když už ne v takové síle. Rostlinu lze začátkem léta sestříhat, abyste se zbavili poměrně nehezkých semeníků a zároveň docílili hustšího habitu. Protože kvete na loňských větvích, je nutné řez provést co nejdříve po odkvětu. MINOR BLACK® roste pomalu a díky své stavbě je vhodná i pro pěstování na kmínku.

Vajgélie mají nejraději středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, které by měly být dostatečně velké, aby nevzniklo nebezpečí zimního vyschnutí kořenového balu. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 01-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Weigela florida 'Alexandra' WINE & ROSES
Weigela 'MINUET'
Weigela 'Courtacad1' BLACK AND WHITE®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.