Acer davidii

Acer davidii
Acer davidii
javor Davidův
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 8-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Javor Davidův je málo rozšířený, přesto bezproblémový, atraktivní javor původem z Číny. V roce 1869 jej objevil jezuitský kněz Jean Pierre Armand David. Pěstuje se zejména pro výraznou kresbu kmene a silnějších větví, které jsou nápadně zeleně a krémově bíle proužkované. S věkem zelená barva lehce bledne na šedozelenou. Na jaře vykvétá typickými „motýlky“ v 5-7 cm dlouhých hroznech.

Jeho listy jsou v rámci druhu poměrně variabilní díky množení semeny z rodičovských rostlin, která každá byla pěstována v odlišných podmínkách či klimatu. Nejčastěji jsou vejčité, zakončené špičkou, se 2 více či méně špičatými parůžky po stranách nebo širšími laloky. U selektovaných kusů najdete purpurově červené řapíky a někdy i načervenalé cévky v listech. Jsou opadavé, lesklé, v létě zelené a na podzim se barví do sytých odstínů oranžové, šarlatově červené a žluté.

Javor Davidův roste středně rychle a přirozeně tvoří vícekmenné stromy, což je ideální pro zvýraznění jeho nápadně vykresleného kmene. Stejně jako tvar listů se liší dle původu mateční rostliny, i koruna a habitus se různí. Zpravidla je koruna trychtýřovitá s vystoupavými větvemi, olistěnými převážně na koncích, ale někdy se koruna uzavře do oválu a výjimečně až zaobleně kloboukovitého tvaru.

Tento javor dává přednost přirozeně živné, kyselé půdě s rovnoměrnou vlhkostí. V takových podmínkách nabídne nejatraktivnější podzimní zbarvení. Má rád slunce i lehký polostín a lze na konci zimy regulovat a tvarovat řezem. Snadno se přesazuje a netrpí na choroby. Mrazuvzdorný do cca -29°C.

Poslední revize 09-01-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer davidii výška 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Acer davidii 'SELECTION'
Acer rufinerve
Acer x conspicuum 'PHOENIX'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.