Hosta 'JUNE'

Hosta
Hosta 'JUNE'
bohyška, hosta
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:žlutá a světle zelená a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červenec - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Bohyšky jsou spolehlivé trvalky původem z asijské části Ruska, Korey, Číny a Japonska, kde rostou na rozličných stanovištích – od kamenitých svahů podél vodních toků, přes slunečné alpinské louky až po zastíněné plochy lesních porostů. Pěstují se pro své nápadné listy, často různobarevně panašované a některé odrůdy i pro květy.

June je velmi atraktivní bohyška, která byla zvolená americkou Hosta asociací za bohyšku roku 2001. A není divu, protože se jedná o krásnou odrůdu, která navíc jako chameleón mění barvy svého lupení podle umístění. Nejzářivější bude na slunci, kde zvýrazní jasně žlutavé středy listů se světle zelenými paprsky směřujícími k tmavě modrozeleným okrajům. Listy jsou široce kopinaté, zakončené nápadnou špičkou. Květy jsou zvonkovité, bledě levandulové a vyrůstají na stoncích o výšce kolem 40 cm.

Bohyšky potřebují rovnoměrně vlhkou, nevysychavou půdu s dostatkem živin. Tato odrůda je odolná slimákům (obsahuje látku, jež je odpuzuje). Když ji budete pěstovat na slunci, bude výrazně žlutá ve středu listů, pokud v polostínu, bude tříbarevná v různých odstínech zelené a modrozelené. V plném stínu bude téměř jednolitě modrozelená. Mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 31-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hosta 'SUNSET GROOVES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.