Gleditsia triacanthos f. inermis

Gleditsia triacanthos f. inermis
Gleditsia triacanthos f. inermis
dřezovec trojtrnný - beztrnná forma
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 10-20m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 5-10m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Inermis je elegantní forma dřezovce trojtrnného, který navzdory svému názvu nemá trny. O to lépe, protože trny základního druhu jsou tak nebezpečné, že fakt není o co stát.

Má jasně, šťavnatě zelené, 1x a 2x zpeřené (složené) listy podobné kapradině. Oba typy listů se vyskytují na jedné rostlině, což je jistě zajímavou okolností pro botaniky. Mohou dorůst 20-25 cm na délku. Na podzim se barví do jasně zlatožluté. Olistěný strom působí jemně až exoticky a v teplejších oblastech se právem řadí k okrasám zahrad hned vedle palem a barevně kvetoucích keřů.

Květy jsou krátké, světle zelené jehnědy. Jsou nenápadné pro člověka, zato velmi vábivé pro hmyz a voní po perníku. Jsou vysoce medonosné, jedná se o významnou včelařskou dřevinu srovnatelnou například s jerlínem.

Dřezovec inermis je středně vysoký až vysoký strom s vyštipovaným kmenem a korunou nebo zavětvený od země, který během 20 let doroste kolem 6-8 metrů. Jeho koruna je zprvu trychtýřovitá, ale s věkem se otevře do rozkladité s téměř horizontálně kladenými větvemi. I plně olistěná koruna propouští dostatek světla pro lehce stínomilné rostliny, které mohou spokojeně růst pod ním. Vzhledem ke své mrazuodolnosti a bezproblémovosti si zaslouží být více sázen i u nás, za což se přimlouvám.

Další výhodou dřezovce je jeho tolerance vůči půdě a ovzduší. Snáší jakoukoli půdu a městské, znečištěné ovzduší. Dokonce zvládá i suchá léta, přestože nejkrásnější bude, pokud bude v mírně vlhké, hluboké a na živiny bohaté zemi. Plně mrazuvzdorný až do -40°C.

Poslední revize 03-02-2008; 02-01-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Gleditsia triacanthos f. inermis výška kmene 210-220 cm, obvod kmene 12-14 cm, šířka koruny 50-70 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Gleditsia triacanthos f. inermis výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 12-14 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Gleditsia triacanthos f. inermis výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 12-14 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Gleditsia triacanthos (var. inermis) 'SKYLINE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.