Gleditsia triacanthos f. inermis

Gleditsia triacanthos f. inermis
Gleditsia triacanthos f. inermis
dřezovec trojtrnný - beztrnná forma
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 10-20m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 5-10m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Inermis je elegantní forma dřezovce trojtrnného, který navzdory svému názvu nemá trny. O to lépe, protože trny základního druhu jsou tak nebezpečné, že fakt není o co stát.

Má jasně, šťavnatě zelené, 1x a 2x zpeřené (složené) listy podobné kapradině. Oba typy listů se vyskytují na jedné rostlině, což je jistě zajímavou okolností pro botaniky. Mohou dorůst 20-25 cm na délku. Na podzim se barví do jasně zlatožluté. Olistěný strom působí jemně až exoticky a v teplejších oblastech se právem řadí k okrasám zahrad hned vedle palem a barevně kvetoucích keřů.

Květy jsou krátké, světle zelené jehnědy. Jsou nenápadné pro člověka, zato velmi vábivé pro hmyz a voní po perníku. Jsou vysoce medonosné, jedná se o významnou včelařskou dřevinu srovnatelnou například s jerlínem.

Dřezovec inermis je středně vysoký až vysoký strom s vyštipovaným kmenem a korunou nebo zavětvený od země, který během 20 let doroste kolem 6-8 metrů. Jeho koruna je zprvu trychtýřovitá, ale s věkem se otevře do rozkladité s téměř horizontálně kladenými větvemi. I plně olistěná koruna propouští dostatek světla pro lehce stínomilné rostliny, které mohou spokojeně růst pod ním. Vzhledem ke své mrazuodolnosti a bezproblémovosti si zaslouží být více sázen i u nás, za což se přimlouvám.

Další výhodou dřezovce je jeho tolerance vůči půdě a ovzduší. Snáší jakoukoli půdu a městské, znečištěné ovzduší. Dokonce zvládá i suchá léta, přestože nejkrásnější bude, pokud bude v mírně vlhké, hluboké a na živiny bohaté zemi. Plně mrazuvzdorný až do -40°C.

Poslední revize 03-02-2008; 02-01-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.