Quercus palustris 'Pingreen' GREEN PILLAR®

Quercus palustris 'Pingreen'
Quercus palustris 'Pingreen' GREEN PILLAR®
dub bahenní
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 7-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Je velkým přínosem, pokud se podaří získat nové a menší varianty odolných a otužilých stromů ve tvarech a velikostech přiměřených právě tomu požadavku, který právě řešíte. Dub bahenní GREEN PILLAR® vás potěší svým úzce sloupovitým růstem. I když na trhu již existují jiné varianty sloupovitých rostlin včetně dubu letního, tento dub je výrazně odlišný zejména pro své olistění. Jeho opadavé listy jsou hluboce vykrajované a lesklé, svěže zelené v létě a měnící se na nádherně ohnivě oranžové a červené na podzim. Často zůstávají uschlé na stromě až do prvních silnějších větrů poloviny zimy.

GREEN PILLAR® roste pomalu až středně rychle a svou štíhlou figuru do přibližně jednoho metru šířky si drží do věku kolem 10 let. Pak se začne mírně rozrůstat i do šířky a v úplné dospělosti může nabýt až 3m a 15m do výšky. Pokud se mladému stromu ohne špička centrálního terminálu, zastřihněte jí, aby jej nahradila novým, pevnějším výhonem. Rostlina byla objevena v americkém Princetonu ve státě New Jersey v roce 1994 a zasadil se o ni William Flemmer III. Je chráněna patentem č. PP9093.

Dub bahenní snáší jakoukoli půdu a je tolerantní vůči vápenité zemi, ale nejbarevnější podzimní odstíny nabídne pouze v zemi kyselé. Přes jméno bahenní nedoporučujeme sázet do trvale zamokřených míst, pokud tam rostlina nevyroste sama ze semínka náletu. Pokud ale mladá rostlina v mírně podmáčené zemi dobře zakoření, na pozdější mokro trpět nebude. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize: 11-02-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Quercus palustris 'Pingreen' výška 250-300 cm, výška kmene 100-110 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 20-30 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Quercus palustris 'Pingreen' výška 250-300 cm, šířka 30 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Quercus robur 'FASTIGIATA'
Quercus x warei 'Long' REGAL PRINCE®
Sorbus aucuparia 'AUTUMN SPIRE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.