Quercus x warei 'Long' REGAL PRINCE®

Quercus x warei 'Long'
Quercus x warei 'Long' REGAL PRINCE®
dub křížený
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 7-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
Živé ploty

Sloupovitý dub REGAL PRINCE® pochází z USA a byl získán cíleným křížením dubu letního a dubu dvoubarevného. Záměrem bylo získat odolnější variantu sloupovitého dubu, jež zvládne nižší zimní teploty než dub letní Fastigiata. Tento experiment provedl a novou rostlinu o 25 let později na trh uvedl Earl Cully z Jacksonvillu, stát Illinois. V roce 1998 získala patent číslo PP12673.

REGAL PRINCE® je opadavý dub úzce oválného, vzpřímeně vystoupavého habitu. Nese středně zelené, velmi atraktivní a neobvykle tvarované, obvejčité listy s nepravidelným vlnkováním či vykrajováním při krajích. Listy jsou poměrně tuhé a hladké. Na podzim se mění na medově až jantarově zlaté. Oproti dubu letnímu mají velkou výhodu, jež se týká v posledních letech i evropské krajiny – jsou odolné padlí a škůdcům.

Roste rychle a drží si vzpřímený tvar, aniž by trpěl na sebesilnější poryvy větru nebo návaly těžkého sněhu a zmrazků. Přestože v dospělosti doroste kolem 15m do výšky a necelých 6m do šířky, pořizují si jej i majitelé menších zahrad, neboť využívají jeho efektního olistění a kompaktního růstu a velikost omezují jarním řezem. Lze pěstovat téměř v jakékoli půdě, jeho silný kořenový systém si poradí s lecčíms. Nejraději má mírně kyselé, rovnoměrně vlhké půdy a plné slunce. Hnojení netřeba. Mrazuvzdorný do min. -35°C.

V Evropě je zatím novinkou a raritním druhem, proto bývá cenově náročnější.

Poslední revize: 14-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Quercus palustris 'Pingreen' GREEN PILLAR®
Quercus robur 'FASTIGIATA'
Acer platanoides 'COLUMNARE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.