Quercus x warei 'Long' REGAL PRINCE®

Quercus x warei 'Long'
Quercus x warei 'Long' REGAL PRINCE®
dub křížený
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 7-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
Živé ploty

Sloupovitý dub REGAL PRINCE® pochází z USA a byl získán cíleným křížením dubu letního a dubu dvoubarevného. Záměrem bylo získat odolnější variantu sloupovitého dubu, jež zvládne nižší zimní teploty než dub letní Fastigiata. Tento experiment provedl a novou rostlinu o 25 let později na trh uvedl Earl Cully z Jacksonvillu, stát Illinois. V roce 1998 získala patent číslo PP12673.

REGAL PRINCE® je opadavý dub úzce oválného, vzpřímeně vystoupavého habitu. Nese středně zelené, velmi atraktivní a neobvykle tvarované, obvejčité listy s nepravidelným vlnkováním či vykrajováním při krajích. Listy jsou poměrně tuhé a hladké. Na podzim se mění na medově až jantarově zlaté. Oproti dubu letnímu mají velkou výhodu, jež se týká v posledních letech i evropské krajiny – jsou odolné padlí a škůdcům.

Roste rychle a drží si vzpřímený tvar, aniž by trpěl na sebesilnější poryvy větru nebo návaly těžkého sněhu a zmrazků. Přestože v dospělosti doroste kolem 15m do výšky a necelých 6m do šířky, pořizují si jej i majitelé menších zahrad, neboť využívají jeho efektního olistění a kompaktního růstu a velikost omezují jarním řezem. Lze pěstovat téměř v jakékoli půdě, jeho silný kořenový systém si poradí s lecčíms. Nejraději má mírně kyselé, rovnoměrně vlhké půdy a plné slunce. Hnojení netřeba. Mrazuvzdorný do min. -35°C.

V Evropě je zatím novinkou a raritním druhem, proto bývá cenově náročnější.

Poslední revize: 14-02-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Quercus x warei 'Long' výška 250-300 cm, šířka 30-40 cm, obvod kmene 12-14 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Quercus palustris 'Pingreen' GREEN PILLAR®
Quercus robur 'FASTIGIATA'
Acer platanoides 'COLUMNARE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.