Acer saccharinum 'PYRAMIDALE'

Acer saccharinum
Acer saccharinum 'PYRAMIDALE'
javor stříbrný
VZRŮST vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 12-18m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 4-6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto

Javor stříbrný je oblíbený pro svou houževnatost a odolnost všem možným nástrahám přírody. Odrůda Pyramidale tvoří široce sloupovitý habitus a nabízí atraktivně vykrajované listy. Jsou opadavé, sytě zelené v létě a jasně žluté, zlatavé až načervenalé na podzim a zdobí je nápadné červené žilkování.

Strom roste rychle a pro pěkný tvar není potřeba stříhat. Lze však jakkoli řezat, nejlépe v klidovém období od konce podzimu do začátku jara, aby nepřicházel o mízu. Kvete bohatě drobnými, červenými kvítky časně zjara. Jeho větve jsou křehčí než u ostatních javorů a nejsou vhodné pro dobrodružné výpravy malých horolezců.

Javor stříbrný je odolný strom, který zvládá mokro, sucho, silně kyselou zem i udusaný jíl. Jeho kořeny jsou na druhou stranu tak houževnaté, že mohou ohrozit mělce v zemi uložené trubky a pěšiny bez řádných základů v bezprostřední blízkosti. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 26-03-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer rubrum 'SCANLON'
Acer saccharinum f.laciniatum  'WIERI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.