Hydrangea macrophylla 'SEMPERFLORENS'

Hydrangea macrophylla
Hydrangea macrophylla 'SEMPERFLORENS'
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až fialová až blankytně modrá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

S novým tisíciletím přišla i nová vlna úspěšných hortenzií sloučených pod obchodní jméno Endless Summer®. Nabízejí výbornou odolnost mrazům a dokáží kvést i na nových výhonech. Bohužel jejich cena bývá díky nutné licenci vyšší. A protože mě zajímalo, která rostlina byla předchůdcem tohoto obchodního trháku, tak dlouho jsem hledal až jsem ji nalezl. Nutno podotknout, že v médiích se o ní mnoho nedočtete, což je velká škoda, protože je to velmi spolehlivá holka. Je pojmenovaná latinsky docela prostě Semperflorens (stálekvetoucí) a jméno je po právu zasloužené.

Semperflorens hortenzie nemá titul ani patent, ale nabízí středně velké hlavy květů nejčastěji růžové barvy, která může v rámci jedné rostliny lehce zfialovět a není výjimkou, že i jediný květ může mít z každé strany jinačí odstín – od růžové, přes modrofialovou až do nebesky modré. Kvete od konce června až do září a odstříháváním odkvetlých hlav podpoříte tvorbu dalších květů. Opadavé listy jsou měkčí než na moderních hybridech, svěže zelené. Roste středně rychle do výšky kolem 1m a vynikající hustoty, takže vám zanedlouho vytvoří bohatý lem třeba před domem jako na fotce – to není fotka z Holandska nebo USA, to je jedno stavení poblíž Českých Budějovic, kde tuto hortenzii mají už léta a každým rokem dělá takovou parádu. Vždy bezproblémové, kvetoucí po celé léto.

Barva květů závisí na pH půdy. V zásadité zemi bude růžová, v kyselé modrá. Ale běžně se laděním pH půdy nikdo moc netrápí a nechá keř vyrůst a kvést tak, jak se mu zrovna půdní podmínky dovolí. Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Jakmile zakoření, už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení. Nejlépe ji vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce, přesto doporučujeme vysazovat do polostínu či stínu a na místa, kam v zimě nebude svítit slunce. Dobře ji zamulčujte, aby půda neztrácela vláhu. Plně mrazuvzdorná do min. -27°C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 02-04-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hydrangea macrophylla BLUE modrá selekce
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Hydrangea macrophylla BLUE modrá selekce
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hydrangea macrophylla ('Bailmer' ) ENDLESS SUMMER®
Hydrangea macrophylla FOREVER&EVER® 'EARLY SENSATION'
Hydrangea macrophylla  Forever&Ever® 'PINK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.