Aquilegia SPRING MAGIC 'Navy White'

Aquilegia
Aquilegia SPRING MAGIC 'Navy White'
orlíček vějířovitý
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:modrofialová a bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Orlíček druhu flabellata tvoří pevné rostliny o výšce do cca 30 cm a pochází z východní části Asie a Japonska. Nese velké květy, jež mají odlišnou barvu střední částí a okvětních plátků. Otevírají se přibližně v polovině jara z velkých, svěšených poupat a čerstvě otevřené květy zprvu visí jako zvonky. Po několika dnech květ dozrává a otáčí se směrem k slunci.

Řada SPRING MAGIC nabízí velké květy a syté barvy. Navy White je odrůda s bílými středy a sytě modrými okvětními plátky. Listy jsou zelené s nádechem do modrozelena, dělené do 3 zaoblených konců. Vyrůstají ze země a zůstávají v přízemní růžici. Po odkvětu mohou být zesláblé a nevypadat pěkně. Celou rostlinu můžete tehdy sestříhnout kousek nad zemí, aby znovu narašila pěkným bochánkem čerstvého, zdravého listí.

Tyto orlíčky mají rády živnou půdu, která bude dobře odvodněná, ale nebude vysychat. Nejlépe se jim daří v polostínu nebo pod korunami nepříliš hustých stromů, jež nabídnou rozptýlené světlo. Pokud je zjara lehce přihnojíte, nabídnou silnější trs a bohatší kvetení, ale není to nezbytné. Mrazuvzdorný do cca -39°C.

Poslední revize: 12-05-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Aquilegia flabellata 'CAMEO BLUE AND WHITE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.