Hydrangea macrophylla FOREVER&EVER® 'EARLY SENSATION'

Hydrangea macrophylla FOREVER&EVER®
Hydrangea macrophylla FOREVER&EVER® 'EARLY SENSATION'
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až fialová až inkoustově modrá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ještě ani neutichlo nadšení z hortenzie Endless Summer®, která jako první do Evropy přinesla kvetení na nových výhonech, a máme tu další senzaci, tentokrát v celé škále barev pod názvem FOREVER & EVER®. Jedná se o souhrn hortenzií od různých šlechtitelů, které vykazují pouze ty vlastnosti, díky nimž se dosahuje bohatého kvetení a silnější odolnosti mrazům pro chladnější regiony Evropy a světa vůbec.

hydrangea Early Sensation se velmi podobá starší odrůdě Semperflorens a vyznačuje se brzkou násadou květů již počátkem léta. Tvoří středně velká, kulovitá květenství, jejichž barva přímo závisí na pH půdy: kyselá půda je určena pro modrou barvu by měla být v rozsahu pH 5,2 až 5,5 a pro dokyselení se přidává síran hlinitý. Zásaditá půda zajistí růžový odstín a měla by být v rozsahu pH 6,0 až 6,2. Pro zvýraznění alkalicity se přidává mletý dolomitický vápenec. Pokud si nejste jisti kyselostí vaší půdy, zakupte si jednoduchý pH tester. Velmi často zahrádkáři barvu neřeší a nechávají ji růst v takové zemi, jakou zrovna mají a hortenzie se jim odmění směsí odstínů na jedné rostlině – od růžové do světle fialové. Early Sensation byla vyšlechtěna v holandské firmě Darwin Plants v roce 2005.

Kvete jak na dvouletých tak i na nových výhonech, takže si nemusíte dělat starosti, pokud byste někdy chtěli rostlinu stříhat, nebo vám částečně pomrzla – o květy nikdy nepřijdete. Kvete již od prvních horkých dnů konce jara a pokračuje do prvních mrazů. Odstříháváním odkvětlých hlav podpoříte tvorbu nových květů. Listy jsou pevné, středně zelené. Stonky jsou pevné a vzpřímené, nesklánějí se pod váhou nových květů. Rostlina je kompaktní.

Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Hnojení je velmi užitečné. Latinské jméno pro hortenzie je hydrangea a už z názvu je patrné, že je to milovnice vody. Zem musíte udržovat vlhkou, zejména první rok po výsadbě. Po zakořenění už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení. Nejlépe ji vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce. Každopádně doporučujeme dobře zamulčovat, aby v horkých měsících půda neztrácela vláhu. Pro pěknou rostlinu je vydatné hojení klíčové. Mrazuvzdorná do min. -29°C a šlechtitel uvádí, že zvládne až -34°C.

Poslední revize 25-06-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea macrophylla 'SEMPERFLORENS'
Hydrangea macrophylla ('Bailmer' ) ENDLESS SUMMER®
Hydrangea macrophylla  Forever&Ever® 'PINK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.