Coreopsis BIG BANG™ 'REDSHIFT'

Coreopsis BIG BANG™
Coreopsis BIG BANG™ 'REDSHIFT'
krásnoočko
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:žlutá a vínová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Krásnoočko Redhift pochází ze stejné dílny jako ostatní odrůdy z řady BIG BANG™ (‚Velký třesk‘). V roce 2005 Američan Darrell R.Probst z Hubbardstonu ve státě Massachusetts provedl mezidruhové křížení 5 volně rostoucích druhů s cílem získat neinvazní rostlinu s pevnými stonky a krásnými květy po co nejdelší období. Výsledek je ohromující a dostal název Redshift podle načervenalé barvy pozdních květů. Odrůda je chráněná patentem č. PP20412 z roku 2008.

Krásnoočko Redhift se zdobí poměrně velkými květy světle žluté barvy se sytě vínovým očkem kolem žlutého středu. Zralé květy ve druhé polovině léta nabírají vínově červený přeliv, čímž nabírají na okázalém kontrastu vedle mladších žlutých květů. Ke konci léta je téměř celý trs zbarvený do vínově červené s místy prosvítající žlutou barvou. Stonky jsou tenké ale poměrně pevné, dosahují kolem 40 cm a v dobrých podmínkách se bohatě větví do neustále přirůstajících poupat. Netvoří semena.

Krásnoočka nejsou náročná na půdní typ a nevyžadují údržbu. Dobře snáší sucho, proto jsou populární do skalek. Kromě několika málo druhů by neměly stát v těžké, mokré půdě. Krásnoočka BIG BANG™ jsou mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 19-08-2013.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis BIG BANG™ 'COSMIC EYE'
Coreopsis verticillata 'MOONBEAM'
Coreopsis BIG BANG™ 'STAR CLUSTER'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.