Primula vialii 'RED HOT POKER'

Primula vialii
Primula vialii 'RED HOT POKER'
prvosenka vstavačokvětá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená až fialová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tato prvosenka je už na první pohled výjimečným druhem mezi petrklíči. Pochází z Číny, oblastí Sichuanu a Yunnanu a kromě vizuálně odlišného květenství se od našich běžných petrklíčů liší hlavně dobou kvetení, neboť nabízí hlavní vlnu květů začátkem léta a druhou na jeho konci, když opadnou vedra.

Odrůda Red Hot Poker prvosenky vstavačokvěté je trvalka s měkkými, podlouhle kopinatými až oválnými, převážně vzpřímenými listy světle zelené barvy a nápadným žebrováním napříč listem. Od června z trsu vyrůstají lysé lodyhy, jež na svém vrcholu nesou nesmírně atraktivní klasovitá květenství plná svítivě rudých poupat, z nichž se otevřou miniaturní lila-fialové trubkovité květy. Kvetení trvá 6-8 týdnů přičemž silné rostliny vykvétají znovu po odeznění letního horka koncem srpna a v září, dost často ve stejné síle jako v červnu.

Této prvosence se nejlépe daří v polostínu nebo v místech s rozptýleným sluncem, neboť její měkké listy nesnáší horké slunce v kombinaci se suchou půdou. Za mírného přistínění ale budou listy i květy krásně vzpřímené a pevné. Zem snáší jakoukoli živnou a dokáže růst i poblíž vody, pokud není trvale podmáčená. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 14-09-2013.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.